;

بازگشت املاک شهرداری به ارزش ۳۰ هزار میلیارد ریال

به گزارش آدینه پرس: ایرج شهین باهر اظهار کرد: برخی از املاک شهرداری تبریز به بهانه های مختلف نزد افراد و نهادهای دولتی دیگر بودند و برخی از املاک نیز در طول ادوار گذشته توسط اشخاص تصرف شده بود که در این دوره از مدیریت شهری با تلاش اداره کل املاک و مستغلات، بخش اعظمی از این املاک به تعداد ۲۵۱ مورد و در مجموع به ارزش بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال به شهرداری بازگردانده شد.

او افزود: این املاک در دعاوی حقوقی و نزد مراجع ذیصلاح طرح شده و با دفاع اداره کل حقوقی شهرداری تبریز، مالکیت این املاک به شهرداری تبریز بازگردانده شده است.

شهردار تبریز همچنین با اشاره به بازگشت ابنیه تاریخی شهر به مالکیت شهرداری تصریح کرد: شاید بتوان مهمترین مصداق احیای مالکیت شهرداری را، بازگشت مالکیت شهرداری بر خانه ی تاریخی هنر در باغ گلستان دانست.

او اضافه کرد: در کنار این موارد، شهرداری تبریز بعد از سال ها برای تمامی املاک خود سند مالکیت اخذ کرده است که حتی پس از پایان این دوره از مدیریت شهری، خللی بر مالکیت این املاک به وجود نمی آید.

ایرج شهین‌باهر یادآور شد: از جمله موارد دیگر می توان به اخذ سند مالکیت شهرداری تبریز بر عمارت تاریخی ساعت پس از ۸۰ سال و نیز بخشی از تفرجگاه ائل گلی در دوره فعلی شهرداری تبریز اشاره کرد.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.