;

بخش عمده ای از گازبهای واحدهای صنعتی آذربایجان شرقی تقسیط می‌شود

به گزارش آدینه پرس: سیدرضا رهنمای توحیدی در نشستی با مدیران سازمان صمت آذربایجان شرقی با اشاره به ارائه مشوق به واحدهایی که مصرف خود را کاهش داده اند، گفت: کاهش میزان مصرف گاز ۴۱ واحد تولیدی را در بر می گیرد.

 

وی با اشاره به اینکه عقد قرارداد گازرسانی به ۱۳۲ واحد صنعتی عمده، جزو برنامه های مصوب سال ۱۴۰۰ بوده است، گفت: با عقد قرارداد با ۱۳۷ واحد صنعتی عمده در ۹ ماه از سال جاری، عملکردی فراتر از تعهدات در این بخش داشته ایم.

 

وی با اشاره به اینکه این موضوع به رغم محدودیت اعمالی به دلیل اوج مصرف بخش خانگی در فصول سرد سال محقق شده است، افزود: از تمامی ظرفیت های موجود در تأمین گاز بخش های زیرساختی که نقش مهمی در توسعه پایدار و ارتقای بخش اقتصادی استان خواهد داشت، بهره خواهیم جست.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی هم گفت: هر برنامه و اقدامی باید به نفع تولید ختم شود و بر این اساس در پیگیری موضوعات مرتبط با تولید با هیچ نهاد و ارگانی تعارف نداریم.

 

صابر پرنیان روز پنجشنبه در نشست مشترک با مدیرعامل شرکت گاز استان و صاحبان صنایع افزود: متاسفانه قطعی گاز صنایع، تولید و وضعیت فضای کسب و کار را با مشکل مواجه کرده است.

 

وی با تاکید بر اینکه قطع گاز و دیگر خدمات واحد صنعتی به دلیل بدهی قابل قبول نیست؛ اظهار داشت: بعد از گذشت چند ماه از سال، وضعیت واحد تولیدی و آیین نامه های مرتبط با انرژی مصرفی شفاف نیست.

 

وی با بیان اینکه هیچ مقامی به اندازه صاحبان صنایع و تولیدکنندگان درگیر مشکلات تولید نیست تاکید کرد: در هر اقدام و تصمیمی باید نظر تولید را دریابیم.

 

پرنیان با اشاره به رهنمود مقام معظم رهبری در تحقق شعار سال گفت: ایجاد محیط شفاف و بدون دوگانگی در تصمیم گیریها برای تولید لازم بوده و این یکی از ارکان مهم پشتیبانی از تولید است.

 

رئیس سازمان صمت استان در پایان با اشاره سهم ۲۵ درصدی تولیدات صنایع فولادر در آذربایجان شرقی اضافه کرد: این مهم، بیانگر تاثیر پذیری تصمیمات ملی و منطقه ای در صنایع مهم استان است

 

تاثیر قیمت جهانی در بهای نهایی گاز مصرفی، شناور بودن رقم هزینه گاز بها در صنایع و دیگر دغدغه ها نظیر عدم وجود وحدت رویه در شهرستانها و استان ها و همچنین میزان ارزش افزوده لحاظ شده در قبوض گازبهای صنایع از جمله موضوعاتی بود که در این نشست از طرف نمایندگان انجمن‌های تخصصی صنعتی استان مطرح شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.