برف و کولاک راه ۲۰۰ روستای آذربایجان‌شرقی را بست

به گزارش آدینه پرس، اورجعلی علیزاده در یک گفت‌وگوی خبری، افزود: مسیر ۱۵۰ روستا در شهرستان‌های هشترود و چاراویماق و مسیر ۵۰ روستا در اهر، ورزقان و مرند مسدود هست.

 

وی بیان کرد: با آغاز بارش‌ها از ساعت چهار صبح روز جمعه، اغلب جاده های استان تحت تاثیر قرار گرفتند، اما با تلاش همکاران راهداری نگذاشتیم هیچکدام از جاده های اصلی و فرعی استان مسدود شود.

 

وی با بیان این‌که تردد در جاده های اصلی و فرعی آذربایجان شرقی برقرار است، ادامه داد: بارش برف، یخبندان و کولاک در برخی نقاط، تردد را با مشکل مواجه کرده و استفاده از زنجیرچرخ و احتیاط در رانندگی لازم است.

 

علیزاده گفت: شدت کولاک در برخی نقاط به خصوص شهرستان‌های چاراویماق، هشترود، اهر و ورزقان شدید است.

 

وی افزود: با فروکش کردن کولاک، بلافاصله عملیات بازگشایی مسیرهای روستایی استان نیز تسریع خواهد یافت.

 

مناطق مختلف آذربایجان شرقی از بامداد دیروز جمعه شاهد بارش شدید برف و کولاک بوده، به گونه ای که ارتفاع برف در چاراویماق در جنوب استان به بیشتر از نیم متر رسیده است.

 

بارش برف پس از کاهش شدید بارندگی ها در مدت سپری شده از سال آبی جاری در مقایسه با مدت مشابه پارسال، خوشحالی مردم استان را به دنبال داشته است.

 

بارش روز گذشته برف در آذربایجان شرقی در شرایطی رخ داد که اداره کل هواشناسی استان از کاهش ۲۱ درصدی بارش ها در در سال آبی جاری خبر داده بود.

 

همچنین بنا بر اعلام شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی، میزان ذخایر سدهای استان در مدت سپری شده از سال آبی جاری در مقایسه با سال گذشته ۲۱ میلیون مترمکعب کاهش داشته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.