برپایی غرفه ثبت نام اهدای عضو بسیج جامعه پزشکی استان آذربایجان شرقی در داغ گلی

به گزارش آدینه پرس ، به مناسبت روز ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ روز (اهدا ی عضو ، اهدای زندگی )غرفه ثبت نام اهدا ی عضو بسیج جامعه پزشگی استان آذربایجان شرقی در بام تبریز (داغ گلی)کوه عون بن علی برپا شد و اقدام به توزیع فرم اهدا با پروتکل های بهداشتی در بین مردم نوع دوست تبریزنمود که با استقبال بسیار خوب مردم روبرو شد .

رسول زارع زاده مشاور عالی شهرداری در حوزه سلامت ، در حاشیه برپایی این غرفه گفت : به منظور نهادینه کردن فرهنگ اهدای عضو در میان مردم خیر تبریز، اقدام به برپایی غرفه و نمایشگاه اهدای عضو نموده . با اعلام اینکه تا بحال به بیش از بیست و پنج هزار نفر در استان کارت اهدا صادر شده است .
در این مراسم از خانواده های اهداکننده عضو تجلیل بعمل آمد

زارع زاده افزود : این غرفه با شعار ۱=۸ در بام تبریز (داغ گلی)کوه عون بن علی بر پاشد. با توجه به اینکه هر فرد مرگ مغزی می‌تواند نجات‌بخش تا هشت نفر بیمار باشد، لذا برگزاری این غرفه با این شعار انجام شد و برای عموم، توضیحات لازم در مورد فرایند اهدای عضو از مرگ مغزی صورت گرفت.

وی ادامه داد : این غرفه با استقبال قابل توجه مردم مواجه شده است. گفتنی است که به افراد داوطلب کارت وقت داده شده و کارت اهدای عضو برای داوطلبین ارسال خواهد شد.
خبرنگار ناصرغلامی هوجقان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.