بزرگترین موزه معاصر کشور در تبریز افتتاح شد

به گزارش آدینه پرس: این نگارخانه به مساحت یکهزار و ۲۰۰ مترمربع توسط شهرداری تبریز با هزینه هشت میلیارد تومانی و در ۲ طبقه ساخته شده است که در آن تعداد ۲۵ اثر مدرن، ۱۴ اثر ترکیبی و  تعدادی آثار حجمی مربوط به تاریخ و فرهنگ فولکلور آذربایجان از آثار هنرمند شهیر تبریزی “احد حسینی” نگهداری خواهد شد.

این موزه  بزرگترین موزه انفرادی مجسمه در کشور به شمار می رود که با توجه به مفاهیم به کار رفته در آثار موجود، می توان از آن به عنوان یک موزه آموزشی نیز یاد کرد.

شهردار تبریز در مراسم افتتاح این نگارخانه از ورود همه جانبه شهرداری تبریز به عرصه فرهنگ و هنر سخن گفت و از این پروژه و پارک باغشمال به عنوان نمونه بارزی از این رویکرد جدید شهرداری یاد کرد.

ایرج شهین باهر اظهار داشت: در این دوره تلاش کردیم برای تبریز که شهر هنرپروری است قدم های خوبی در حوزه فرهنگ و هنر برداریم و نگارخانه حیدربابا یکی از اقدامات فرهنگی هنری شهرداری تبریز است و موزه کاریکاتور و آثار استاد بهتونی هم به زودی در مجاورت آن به بهره بردای می رسد.

وی اضافه کرد: شهرداری تبریز در حال حاضر خانه کلکته چی را مرمت می کند و پیگیر راه اندازی موزه صدا و موزه صنعت هستیم تا به نتیجه برسد.

شهین باهر با اشاره به توسعه خانه ستارخان، از تملک ها نیمی از پلاک های مجاور این خانه قدیمی و تاریخی خبر داد.

وی با بیان اینکه پارک باغشمال، پارک هنرمندان خواهد بود، افزود: برای احیای عمارت کلاه فرنگی در این مجموعه اقدامات عمرانی شروع شده است و در پارک باغشمال، سالن های مجزا برای مجسمه سازان، نقاشان و هنرمندان تئاتر نیز احداث می شود.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.