;

بزرگداشت روز شعر و ادب فارسی در تبریز

آدینه پرس: همایش روز شعر و ادب فارسی در تبریز و بزرگداشت شهریار توسط انجمن روبط عمومی ایران با حضور اندیشمندان و صاحبنظران حوزه زبان و ادبیات فارسی در تبریز برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در همایش ملی روز شعر و ادب فارسی و گرامیداشت مقام استاد شهریار در سالن پتروشیمی تبریز با بیان اینکه پروژه های فرهنگی عمرانی استان آذربایجان شرقی با شتاب خوبی در جریان است، گفت: یک مکان باشکوه در شان بلندای شعر در تبریز در حال آماده سازی است که امیدواریم به زودی شاهد بازسازی مقبره الشعرا به بهترین شکل باشیم.

اسماعیلی با بیان اینکه امروز در حوزه فرهنگ و ادب کشور، تبریز و آذربایجان می درخشد، گفت: در هنرهای نمایشی و تجسمی، فهرست بلندی از مفاخر تبریز در ذهن نقش می بندد که هر کدام نماینده مکتب ادبی و فرهنگی کشور هستند.

وی ادامه داد: امسال دولت گام های بلندی را برای توسعه فرهنگ و هنر در کشور برداشته و گره های کوری نیز باز شده و راه برای شکوفایی هر چه بیشتر فرهنگ و هنر فراهم است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز در آیین گرامیداشت روز شعر و ادب فارسی و بزرگداشت استاد شهریار در تبریز گفت: روز شعر و ادب فارسی آن طور که شایسته است ملی نشده است و انتظار ما این است که بزرگداشت این روز به صورت ملی و کلان برگزار شود و با احیای جایزه ملی شهریار کل فضای ادبی کشور را متوجه این روز بزرگ سازند.

حجت الاسلام آل هاشم تصریح کرد: از سوی دیگر شهریار با سرودن در دو زبان ترکی و فارسی نشان داده است که آذربایجان همواره جزء‌جدانشدنی و سرحلقه‌ی فرهنگ و هنر ایران است

دکتر جمشید علیزاده در همایش ملی روز شعر و ادب فارسی و بزرگداشت مقام استاد شهریار اظهار داشت: شعر شهریار در حوزه جنگ تحمیلی، اصیل ترین شعری است که در آن سال ها پدید آمده است.

یعقوب هوشیار در همایش ملی روز شعر و ادب فارسی و بزرگداشت استاد شهریار که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن پتروشیمی تبریز برگزار شد تبریز را شهر اولین ها و همراه با تاریخ باعظمت عنوان کرده و گفت: تمام داشته و افتخار تبریز انسان هایی است که در طول تاریخ در خود پرورانده و نمونه آن را می توان مقبره الشعرای تبریز عنوان کرد.

شهردار تبریز افزود: رهبر معظم انقلاب، در فرمایشات خود از تبریز و آذربایجان به عنوان قطب فرهنگی یاد کرده اند که تاریخ نشان داده که هیچ چیز نمی تواند لرزه بر جان این فرهنگ بیندازد.

همزمان با همایش ملی روز شعر و ادب فارسی از هفت تن از فعالان فرهنگ و هنر آذربایجان شرقی و خانواده استاد شهریار و خانواده استاد کریمی مراغه ای تجلیل شد.

همزمان با روز ملی شعر و ادب فارسی و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از حسن تقی زاده کرمانی، مختار صدرمحمدی، جواد شریف نژاد، جلال محمدی، امیرعلی آذرطلعت، شهرام آبرومند و اصغر عباسپور، هفت فعال فرهنگی استان تجلیل شد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.