بزرگ مردانی کوچک از جنس هنر

آدینه پرس:  به سراغ مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست نسیم همای رحمت تبریز آمدیم تا از نزدیک با فعالیت های این مرکز آشنا شویم.
حسین سربازی مدیر این مرکز گفت ؛ ضمن تقدیر و تشکر ازهمکاری و مساعدت های بیدریغ مدیرکل بهزیستی استان آذربایجان شرقی سرکار خانم دکتر صحاف و معاون امور اجتماعی بهزیستی استان آذربایجان شرقی سرکارخانم دکتر منصوری، و کارشناسان شبه خانواده بهزیستی ، در راستای اهداف عالی سازمان بهزيستى، موسسه خیریه نسیم همای رحمت با ايجاد مراكز شبانه ‏روزى در رده سنی ۱۲ تا ۱۸ براى پسران كه به دلايلى به طور دائم يا موقت از سرپرستى مؤثر و باصلاحيت محروم شده اند، سرپناهى مناسب و امن همراه با خدمات و فعاليت‏هاى حرفه‏ اى در جهت سلامت جسمى، اجتماعى، روانى و شرايط رشد و بالندگى معنوى و اجتماعى و علمى، همچنين خودكفايى در زمینه های مختلف اقتصادی براى آنان فراهم آورده است .

با اين اقدام، حمايت، حفظ، مراقبت و صيانت از حقوق، كرامت و منافع كودكان و نوجوانان به عنوان اهداف اصلى دنبال مى‏شود. لازم به ذكر است ارائه خدمات تخصصى مطلوب به كودكان داراى مشكلات عاطفى و رفتارى با هدف آماده‏ سازى كودكان و بازگشت آنان به جامعه تحت نظارت سازمان بهزيستى از اهم اهداف اين موسسه است .
وی افزود: این موسسه با برنامه مراقبت همه جانبه و مدون با هدف رفع نیازهای کودکان که بدو پذیرش آنان و با رعایت ضوابط کار تیمی تدوین و هر شش ماه یک بار مرور و مورد بازنگری لازم قرار می گیرد. این برنامه محور مجموعه فعالیت‌های تربیتی و پرورشی مرتبط با هر فرزند را تشکیل می دهد. که این امر مهم میسر نخواهد شد جز با همت و تلاش جمعی که امیدواریم با استفاده از پتانسیل های همدیگر شاهد رشد و شکوفایی روز افزون این عزیزان باشیم. ساختمان این مرکز اجاره ای بوده و نیاز مبرم به خیرین محترم داریم تا با این هزینه های سنگین همراه و همدم مان باشند.
وی خاطر نشان کرد: تمامی فرزندان در کنار تحصیل در مقاطع مختلف درسی به تبع استعدادی که دارند دارای مهارت فنی و حرفه ای در یکی از رشته ها ( کنده کاری روی فلزات، باطریسازی، صنعت آسانسورو … ) بوده و هم اکنون در یکی از مراکز امن و دارای تخصص مشغول حرفه آموزی هستند. که آثار دستی فرزندان در چندین نمایشگاه استانی شرکت داده شده و شاهد بازدید کم سابقه همشهریان و هموطنان عزیزمان گردیده است.
همچنین در راستای سلامت جسمانی فرزندانمان در انواع رشته های ورزشی فعالیت مستمر داشته و دارای مدال های طلایی استانی و جهانی در رشته کیک بوکسینگ در کارنامه خود دارند.
تست سلامت و رسیدگی به مشکلات جسمی و روانی بچه های مرکز بصورت مداوم در جهت پیشگیری و درمان این عزیزان می باشد.

خبرنگار ناصر غلامی هوجقان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.