;

بسیاری از رویدادهای افتخارآمیز تاریخی تبریز، نتیجه فرهنگ والای مردمان این شهر است

به گزارش آدینه پرس: آیین گرامیداشت قیام ۲۹ بهمن مردم تبریز با حضور شهردار تبریز، اعضای شورای اسلامی شهر و خانواده شهدای قیام ۲۹ بهمن مردم تبریز برگزار شد.

عباس رنجبر، شهردار تبریز در این مراسم گفت: خیلی اوقات باید برای شناساندن تبریز به سراغ فرهنگ مردم تبریز برویم چرا که بسیاری از رویدادهای افتخارآمیز تاریخی، نتیجه فرهنگ والای مردمان این شهر است.

او ادامه داد: در حوزه مدیریت و اداره کردن جامعه شخصیت‌های بزرگی در این شهر زیسته‌اند و بدیهی است چنین مردانی را مادرانی فداکار تحویل جامعه داده‌اند.

شهردار تبریز همچنین از کارکنان شهرداری تبریز و به ویژه شهرداری منطقه ۵ تبریز به جهت برگزاری این همایش قدردانی کرد.

 

در این مراسم همچنین حجت الاسلام والمسلمین رسول برگی، رئیس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: قیام ۲۹ بهمن مردم تبریز باعث امیدواری دیگر شهرهای کشور برای سرنگونی رژیم طاغوت شد.

او افزود: اهمیت این قیام تاریخی علیه رژیم ستمشاهی پهلوی به بهترین شکل توسط حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری بیان شده است.

برگی در ادامه با بیان اینکه تبریز هر وقت خواست علیه ظلم، نهضتی را شروع کند در نهایت نهضت را به پیروزی می رساند، اظهار کرد: تبریز و آذربایجان با پشتیبانی از ولایت فقیه از انقلاب اسلامی حمایت کرده و در این مسیر استوار است.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز همچنین برگزاری یادمان شهدا و مبارزان قیام ۲۹ بهمن تبریز را اقدامی ارزشمند دانست و افزود: حفظ و نگهداشتن یاد و نام شهدا وظیفه‌ای عمومی است.

او، استواری مردم تبریز در مبارزه با رژیم فاسد پهلوی را عاملی مهم در پیروزی انقلاب اسلامی دانست و گفت: رشادت و ایثارگری مبارزان و انقلابیون تبریز در سال ۱۳۵۶ باید به بهترین شکل به نسل جوان گفته شود.

در پایان این مراسم از خانواده‌های شهدا و مجاهدان قیام ۲۹ بهمن مردم تبریز قدردانی شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.