بنیاد مستضعفان ۱۲۰۰ میلیارد تومان در آذربایجان شرقی سرمایه گذاری می‌کند

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی از آمادگی این بنیاد برای سرمایه‌گذاری در حوزه محرومیت‌زدایی خبر داد و گفت: این بنیاد تا پایان سال آینده ۱۲۰۰ میلیارد تومان در حوزه محرومیت‌زدایی و توسعه بخش کشاورزی آذربایجان شرقی سرمایه‌گذاری می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس: پرویز فتاح در نشستی با مسئولان استان آذربایجان شرقی با قدردانی از همدلی و وحدت رویه مسئولان استان، گفت: تبریز و آذربایجان همیشه در تاریخ ایران تأثیرگذار بوده‌اند و انتظار داریم که نقش مهم خود را همچنان حفظ کنند.

 

وی با تأکید بر اینکه شعار و راهبرد ما “می‌شود و می‌توانیم” است، افزود: پیام شهدایی چون مهدی باکری این بود که در میدان باشید و پا پس نکشید و امروز ما با تأسی به شهدا وارد صحنه شده‌ایم.

 

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به سفر خود به شهرستان چاراویماق اگفت: در این سفر مصوب کردیم که ۳۲ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های عمرانی، ۵ میلیارد تومان برای امور فرهنگی و ۵ میلیارد تومان برای عمران شهری هزینه شود؛ در کنار آن دو دستگاه آمبولانس مجهز به شبکه بهداشت شهرستان اختصاص یافت و ۹ هزار بسته معیشتی نیز بین مردم این منطقه توزیع خواهد شد.

 

وی افزود: علاوه بر این ۵۰ میلیارد تومان نیز در قالب تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال با اولویت کشاورزی در اختیار مردم و جوانان این منطقه قرار می‌گیرد و در مجموع سرمایه‌گذاری ما در شهرستان چاراویماق بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان خواهد بود.

 

فتاح اظهار داشت: یکی دیگر از مصوبات ما در سفر به آذربایجان شرقی، ساخت ۵۰۰ واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی است که این کار را با همکاری بنیاد مسکن تا پایان سال آینده انجام می‌دهیم.

 

وی با اشاره به بازدید خود از مجتمع کشت‌ و صنعت آذرنگین خسروشاه، گفت: برنامه ما ایجاد یک مجتمع کشاورزی و دامپروری به وسعت ۷۰۰ هکتار است که در فاز اول یک گاوداری ۶ هزار رأسی با سرمایه‌گذاری ۵۵۰ میلیارد تومان احداث خواهد شد و همزمان برای فاز دوم این طرح نیز برنامه‌ریزی می‌کنیم.

 

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی همچنین با احداث دو مجتمع کشاورزی و دامپروری در شهرستان‌های خداآفرین و مرند موافقت کرد و گفت: مطالعات این طرح را آغاز خواهیم کرد و در صورت تأمین زمین و همکاری دستگاه‌های مسئول، این سرمایه‌گذاری را انجام خواهیم داد.

 

استاندار آذربایجان شرقی نیز در این نشست با قدردانی از اقدامات جهادی بنیاد مستضعفان در حوزه محرومیت‌زدایی و عمران و آبادانی مناطق محروم، ابراز امیدواری کرد نتیجه این اقدامات در سال‌های آینده، مهاجرت معکوس روستاییان و تغییر چهره روستاها و مناطق محروم باشد.

 

عابدین خرّم با اشاره به برخی از موانع و چالش‌های اساسی توسعه استان، خواستار توجه ویژه بنیاد مستضعفان به توسعه و تکمیل زیرساخت‌های استان بویژه در حوزه راه و برق شد.

 

وی با بیان اینکه کمبود برق، ارزش افزوده پایین در بخش‌هایی مانند کشاورزی و معدن، مهاجرت نیروی انسانی متخصص، ناقص بودن محورهای مواصلاتی و عدم تکمیل برخی از پروژه‌های عمرانی از موانع مهم توسعه در استان است، افزود: امیدواریم که با حضور و مشارکت بنیاد مستضعفان و نگاه فرابخشی این بنیاد بتوانیم بخش عمده‌ای از این مشکلات را حل کنیم.

 

خرّم با اشاره به اینکه در دولت سیزدهم، قدم‌های اساسی برای رفع این چالش‌ها برداشته شده است، گفت: اولین و مهم‌ترین اقدام، تأمین بخشی از زیرساخت‌ها مانند برق و گاز برای توسعه استان است.

 

وی با اشاره به اینکه در بخش آب، هفت سد تکمیل‌شده یا در آستانه اتمام داریم که با آبگیری آنها ۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی زیر کشت خواهد رفت، افزود: با تکمیل پروژه‌های پایاب در ۶ ماه آینده، ۱۵ هزار هکتار از این زمین‌ها زیر کشت می رود.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.