بهره‌مندی ۴۵ هزار بیمار خاص در آذربایجان‌شرقی از خدمات بیمه سلامت

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌شرقی با اشاره به بهره‌مندی ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از جمعیت استان از خدمات بیمه سلامت، گفت: ۴۵ هزار بیمار خاص و صعب‌العلاج در سامانه بیمه سلامت نشان دار شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس: وحید مجیدی در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به راه اندازی صندوق بیماران خاص و صعب العلاج اظهار کرد: با مصوبه مجلس شورای اسلامی پنج هزار میلیارد تومان به سازمان بیمه سلامت اختصاص داده شده است که با توافق وزارت بهداشت و درمان ۴۰ نوع بیماری خاص و سرطانی از خدمات این صندوق بهره مند می شوند.

 

وی از نشان دار شدن ۴۵ هزار بیمار خاص در سامانه بیمه سلامت استان خبر داد و افزود: ۲ هزار و ۶۰۰ خدمت پشت نسخه الکترونیکی برای این افراد تعریف شده و تاکنون ۴۴ میلیارد ریال برای هزینه های درمانی این افراد هزینه شده است.

 

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۸ بیماری خاص و صعب العلاج در سیستم تعریف شده است، گفت: انواع سرطان ها، پیوند اعضا و اختلالات مزمن روانی و اوتیسم زیر پوشش این صندوق بوده و هزینه دارویی این افراد نزدیک به صفر می باشد.

 

مجیدی همچنین با اشاره به هزینه های متفرقه بیماران خاص خارج از شمول درمانی گفت: تا سقف ۵۰ میلیون تومان برای هر نفر در طول سال هزینه های متفرقه بیماران خاص خارج از شمول درمانی پرداخت می کنیم که برای این منظور تاکنون سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای ۳۴۰ پرونده پذیرش و پرداخت شده است.

 

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی همچنین از اعطای وام پنج درصدی تا سقف ۵۰ میلیون تومان برای بیماران خاص خبر داد و گفت: نزدیک به چهار هزار درخواست برای دریافت وام اقدام کرده‌اند.

 

مجیدی همچنین از زیرپوشش قرار دادن بیماران دیابتی خبر داد و افزود: ۱۴هزار بیمار دیابتی در سامانه بیمه سلامت تاکنون نشان دار شده اند که هزینه دارویی این افراد کمتر از سه درصد است.

 

مجیدی درباره نحوه برخورداری بیماران خاص و صعب العلاج از خدمات صندوق گفت: بیماران با مراجعه به دفاتر پیشخوان یا توسط پزشک معالج با ثبت مشخصات خود در سامانه و پس از تایید معاونت درمان علوم پزشکی می توانند خدماتی از جمله ویزیت، آزمایشگاه و تصویربرداری را دریافت کنند و پرداختی آنها نزدیک به صفر خواهد بود.

 

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی با بیان اینکه تمام هزینه های دیالیز بیماران کلیوی چه در بخش خصوصی و چه دولتی رایگان است، خاطرنشان کرد: داروهای فاکتور هشت (Factor VIII، دارویی است که برای درمان و پیشگیری از خونریزی در افراد مبتلا به هموفیلی و سایر بیماری‌ها و علل کمبود فاکتور هشت، استفاده می‌شود) بین چهار تا هشت میلیون تومان در تعهد بیمه سلامت است که ۱۰۰ درصد آن را بیمه پرداخت می کند.

 

مجیدی همچنین از پرداخت هزینه به اهدا کنندگان کلیه توسط بیمه سلامت خبر داد و خاطرنشان کرد: تاکنون به ۸۲ نفر اهدا کننده کلیه هر فرد تا سقف ۴۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

 

وی با بیان اینکه حدود ۸۷ درصد جمعیت زیر پوشش بیمه سلامت استان به صورت رایگان بیمه شده اند، افزود: ۲ هزار و ۷۵۰ موسسه در آذربایجان شرقی طرف قرارداد بیمه سلامت هستند و هیچ محدودیتی در عقد قرارداد با موسسه یا پزشکی نداریم.

 

مجیدی خاطرنشان کرد: یکی از کارهای بزرگ در ۲ سال اخیر احراز هویت با کد ملی است طوری که کد بیمه را حذف کرده ایم و بانک اطلاعاتی هر فرد فقط براساس کد ملی مشخص می شود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.