بهره‌مندی از شرکت‌های دانش‌بنیان در احداث نیروگاه زباله‌سوز

به گزارش آدینه پرس، عباس رنجبر در جلسه بررسی کارشناسی احداث نیروگاه زباله‌سوز تبریز با اشاره به تفاهم‌نامه شهرداری با شرکتی فرانسوی اظهار کرد: در گذشته تفاهم‌نامه‌ای با شرکت فرانسوی در رابطه با نصب زباله سوز و تولید برق از زباله منعقد شده است که در حال بررسی بوده و هنوز به مرحله قرارداد نرسیده است.

 

وی افزود: این مسئله در کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر نیز مطرح شده و پیشنهاد جدیدی از سوی شرکت دیگری ارائه شده است که هزینه پایینی داشته و به صرفه است.

 

شهردار تبریز تصریح کرد: جلسه‌ای با حضور کارشناسان و مشاوران و حقوقدانان و مدیران و مشاورین حقوقی بین المللی تشکیل یافته و مقرر شد قراردادهایی که شهرداری دارد و نیازهایی که شهر تبریز برای زباله سوز دارد، در کارگروهی بررسی شود.

 

وی اضافه کرد: در این کارگروه قابلیت اجرایی نیازها و قراردادها و یا تعهداتی که شهرداری تبریز می‌خواهد ارائه کند، در عرض یک ماه تصمیم‌گیری می‌شود.

 

رنجبر تأکید کرد: نیازسنجی و امکان‌سنجی لازم در این حوزه صورت گرفته است ولی تعهداتی که بر عهده شهرداری گذاشته شده است که احتمال اجرای آنها پایین است.

 

وی یادآور شد: مثلا بحث تضمین بانکی بر اساس ارز و یورو و یا فروش برق تولیدی که شاید برای شهرداری سخت باشد و نیازمند بررسی مجدد برای اتخاذ تصمیمی قطعی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.