بهره‌مندی از شرکت‌های دانش‌بنیان در احداث نیروگاه زباله‌سوز

image_print

به گزارش آدینه پرس، عباس رنجبر در جلسه بررسی کارشناسی احداث نیروگاه زباله‌سوز تبریز با اشاره به تفاهم‌نامه شهرداری با شرکتی فرانسوی اظهار کرد: در گذشته تفاهم‌نامه‌ای با شرکت فرانسوی در رابطه با نصب زباله سوز و تولید برق از زباله منعقد شده است که در حال بررسی بوده و هنوز به مرحله قرارداد نرسیده است.

 

وی افزود: این مسئله در کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر نیز مطرح شده و پیشنهاد جدیدی از سوی شرکت دیگری ارائه شده است که هزینه پایینی داشته و به صرفه است.

 

شهردار تبریز تصریح کرد: جلسه‌ای با حضور کارشناسان و مشاوران و حقوقدانان و مدیران و مشاورین حقوقی بین المللی تشکیل یافته و مقرر شد قراردادهایی که شهرداری دارد و نیازهایی که شهر تبریز برای زباله سوز دارد، در کارگروهی بررسی شود.

 

وی اضافه کرد: در این کارگروه قابلیت اجرایی نیازها و قراردادها و یا تعهداتی که شهرداری تبریز می‌خواهد ارائه کند، در عرض یک ماه تصمیم‌گیری می‌شود.

 

رنجبر تأکید کرد: نیازسنجی و امکان‌سنجی لازم در این حوزه صورت گرفته است ولی تعهداتی که بر عهده شهرداری گذاشته شده است که احتمال اجرای آنها پایین است.

 

وی یادآور شد: مثلا بحث تضمین بانکی بر اساس ارز و یورو و یا فروش برق تولیدی که شاید برای شهرداری سخت باشد و نیازمند بررسی مجدد برای اتخاذ تصمیمی قطعی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.