بهره برداری از دستگاه های سی تی اسکن، ام آر آی و بخش خون بیمارستان مردانی آذری آغاز شد

بهره برداری از دستگاه های سی تی اسکن 128 اسلایس و ام آر آی 1/5 تسلا و فاز دوم بخش خون بیمارستان تخصصی کودکان زهرا مردانی آذری با حضور استاندار آذربایجان شرقی و معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس: دستگاه سی تی اسکن ۱۲۸ اسلایس، اولین و پیشرفته ترین دستگاه از نوع خود است که با هزینه ۸۵۰ هزار یورو در شمال غرب کشور نصب شده و قابلیت تصویربرداری فوق پیشرفته برای تشخیص آنوریسم عروقی، انسدادهای عروقی، آمبولی ریه، نمایش عروق تومورها، عروق کرونر قلب و مغز و سایر نقاط بدن را دارد.

همچنین دستگاه آم آر آی ۱/۵ تسلا با هزینه ای حدود یک میلیون یورو خریداری و با تهیه کلیه تجهیزات بی هوشی سازگار با آن نصب و راه اندازی شده است.

استاندار آذربایجان شرقی در آئین بهره برداری از این تجهیزات، گفت: بیش از ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار برای پروژه های نیمه تمام در حوزه بهداشت و درمان استان تامین شده است.

عابدین خرّم با تاکید بر تامین تجهیزات مورد نیاز بیمارستانی در استان، گفت: در طول یک سال گذشته توانستیم چهاردستگاه ام آرآی را در شهرستان های استان راه اندازی کنیم که یکی از اهداف دولت نیز نصب و راه اندازی دستگاه های مورد نیاز مراکز آموزشی و درمانی است. وی با قدردانی از خانواده مردانی آذری، گفت: آوازه خیّر بزگوار حاج کریم مردانی آذر در همه جای کشور پیچیده و ایشان نه تنها در راه اندازی، ساخت و احداث بیمارستان فعالیت می کنند بلکه در مدرسه سازی و کارهای خیر دیگر نیز گوی سبقت را از دیگران ربوده اند.

خرّم افزود: به همت این خیّر بزگوار و تلاش ها و حمایت های وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی تبریز در دولت سیزدهم، بیمارستان تخصصی زهرا مردانی آذری در یک سال اخیر تکمیل شد که این بیمارستان در شمال غرب کشور بی نظیر است. وی گفت: در حال حاضر نیاز این بیمارستان آمبولانس است که دو دستگاه آن توسط خیّر بزرگوار حاج کریم مردانی آذر اهدا شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.