بهره برداری از طرح گذر از اوج مصرف آب کلانشهر تبریز

طرح گذر از اوج مصرف آب کلانشهر تبریز با حضور استاندار آذربایجان شرقی و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بهره‌برداری شد.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس: یوسف غفارزاده، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان در خصوص طرح گذر از اوج مصرف آب کلانشهر تبریز گفت: خط آبرسانی تبریز به طول ۱۸۰ کیلومتر دارای ۱۲ مخزن و ۵ ایستگاه پمپاژ اصلی با هزینه‌ای بالغ بر ۱۱۷ میلیارد ریال آماده بهره برداری شده است که آب شرب شهرها و روستاهای مسیر از میاندوآب تا تبریز را تامین می‌کند.

 

وی با بیان اینکه اصلاح ظرفیت ایستگاه پمپاژ شماره پنج خط آبرسانی تبریز ۱۱۷ میلیارد ریال هزینه دربرداشته است اظهار کرد: با توجه به کاهش ظرفیت و بازدهی ایستگاه شماره ۵ بر اثر کارکرد بالای ۲۰ سال از سه هزار لیتر در ثانیه به ۲۸۰۰ لیتر بر ثانیه، یکی از طرحهای کوتاه مدت گذر از اوج مصرف کلانشهر تبریز در سال ۱۴۰۱ اصلاح پمپاژ شماره پنج بود که با تلاش شبانه روزی کارکنان شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی اجرا شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: این طرح قادر خواهد بود کاهش ۲۰۰ لیتر در ثانیه‌ای ایستگاه پمپاژ شماره ۵ خط آبرسانی را جبران کند

 

استاندار آذربایجان شرقی هم اظهار کرد: اصلاح ایستگاه پمپاژ شماره پنج باعث بهبود و پایداری مناسب تامین آب آشامیدنی مورد نیاز کلانشهر تبریز می‌شود.

 

عابدین خرّم از اقدامات انجام گرفته در راستای اجرای طرحهای کوتاه مدت گذر از اوج مصرف ۱۴۰۱ از مدیریت متعامل و درک متقابل شرکت‌های آب و آبفای استان و همراهی این دو شرکت برای بهبود وضعیت آب استان قدردانی کرد.

 

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.