بی طرفی، مشارکت حداکثری و تمهیدات بهداشتی اصول انتخابات ۱۴۰۰ است

آدینه پرس: شکراله حسن بیگی در نشست ستاد انتخابات استان تهران اعلام کرد: هدف، برگزاری انتخاباتی با رعایت اصول بی طرفی و اجرای قوانین و مقررات، تلاش در جهت مشارکت حداکثری و برنامه ریزی مطابق با تمهیدات بهداشتی ویروس کرونا است.

وی افزود: طی پنج ماه گذشته اقدامات مربوط به برنامه ریزی انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ آغاز و تا امروز ۱۳ جلسه ستاد در راستای برنامه ریزی، اقدامات آموزشی و آسیب شناسی انتخابات گذشته، برگزار شده است.

حسن بیگی یادآورشد: در انتخابات اسفند سال گذشته شاخص رتبه استان تهران از ۲۷ به رتبه ۴ رسیده و ستاد انتخابات استان تهران با همه توان آماده برگزاری انتخابات خردادماه ۱۴۰۰ است.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران گفت: فراهم سازی ملزومات و زیرساخت ها در فرمانداری ها از جمله تدارک حدود ۲۸ هزار صندوق رای در اولویت قرار دارد که در حال حاضر ۱۰ هزار صندوق مهیاست و بر اساس پیش بینی های به دست آمده تاکنون ۷ هزار و ۶۰۹ شعبه اخذ رای برای استان تهران برای انتخابات پیش رو نیاز است که طبق قانون این تعداد باید در هیات های اجرایی مصوب شود.

وی اظهارداشت: در انتخابات دوم اسفند ۹۸، شعبه هایی در استان تهران وجود داشت که تا ۲ هزار رای در صندوق ها جمع شد و در این دوره نیاز است تا ۲ شعبه در این نقاط تعبیه شود و برای اجرای پروتکل های بهداشتی نیز در محل شعب حضور نماینده بهداشت، فاصله اجتماعی با افزایش تعداد شعب و حذف استامپ پیش بینی شده است.

حسن بیگی با اشاره به انتخابات شوراهای روستا خاطرنشان کرد: در همه ۵۳۱ روستای واجد شرایط استان تهران، برگزاری انتخابات شوراهای روستا پیش بینی شده است.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران با اشاره به تشکیل لیست مشترک معتمدان هیات اجرایی از سوی هیات نظارت و شورای نگهبان اضافه کرد: طبق توافق ستاد انتخابات کشور مقرر شده است، لیست معتمدان مشترک شده و جلسات هماهنگی بر این اساس در شهرستان‌ها برگزار شود؛ طبق برآوردها برای انتخابات خردادماه ۱۴۰۰، حدود ۲۰۰ هزار نفر با ستاد انتخابات در استان تهران اعم از نمایندگان فرماندار، عوامل اجرایی، نظارت، بازرسی، نیروهای انتظامی و امنیتی، همکاری می کنند.

سیزدهمین جلسه ستاد انتخابات استان تهران، با حضور انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، شکراله حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان، فرهاد رهبر رئیس هیات نظارت انتخابات ریاست جمهوری و میاندوره ای مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی، احمد نادری رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا و اعضای ستاد انتخابات استان در محل استانداری تهران برگزار شد.

انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری در سراسر کشور در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.