تاکید امام جمعه تبریز بر لزوم آموزش معارف به کودکان و نوجوانان

به گزارش آدینه پرس، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت هفته ملی کودک در تبریز با وی با تاکید بر اینکه بهترین راه برای آموزش معارف زندگی، آموزش عملی آن است، گفت: اولیاء و مربیان مدارس و والدین کودکان وظیفه بسیار سنگین و مهمی در آموزش معارف زندگی دارند و این امر مهم با عمل به این معارف در محیط منزل محقق میشود.

 

وی افزود: پدر و مادر، مجسمه افکار و اندیشه اسلامی برای آموزش های زندگی به فرزندانشان هستند.

 

وی تاکید کرد: همان طوری که به سواد علمی و فنی کودکان حساسیت داریم، باید به سواد زندگی آنها نیز توجه ویژه داشته باشیم و تاکنون به این موضوع مهم کم توجهی شده است.

 

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان زحمت های زیادی را متحمل می شوند، اما امن ترین محل برای تربیت صحیح فرزندان مان، آغوش گرم و پر از احساس و محبت پدر و مادر است.

 

امام جمعه تبریز، فقر عاطفی در کودکان را زمینه خطرناک برای ظهور آسیب های جدی در شخصیت بزرگسالی آنها عنوان کرد و افزود: کودکان بخش قابل توجهی از جمعیت جامعه ما را تشکیل می دهند و امروزه نیازهای جدید در قالب مهارت های زندگی برای تربیت درست آنها نیاز است که باید اولیاء و مربیان مدارس، خانواده و دستگاه های متولی فرهنگ و تربیت به آن توجه جدی داشته باشند.

 

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم از انسان های موفق امروز به عنوان کودکان آگاه دیروز یاد و خاطرنشان کرد: فعالیت های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مربیان آگاه و متخصص این مجموعه های آموزشی و تربیتی باید با محوریت کتاب باشد.

 

در ابتدای این دیدار، علی بینش، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان با ارائه گزارشی از فعالیت های این مجموعه گفت: تمامی برنامه های هفته ملی کودک بر مبنای شعار این هفته «حال خوش کودکی رنگ خوش زندگی» به اجرا در آمده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.