تاکید امام جمعه تبریز بر مشارکت همگانی برای صیانت از منابع طبیعی

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز بر مشارکت همگانی برای صیانت از منابع طبیعی تاکید کرد.

image_print

به گزارش آدینه پرس، حجه الاسلام والمسلمین دکتر سیدمحمدعلی آل هاشم در دیدار سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان آذربایجان شرقی با تشریح اهمیت منابع طبیعی و آبخیزداری، حفاظت و مراقبت از مواهب الهی و خدادادی را وظیفه همه آحاد جامعه دانست.

وی با اشاره به اینکه مراتع و جنگل ها به عنوان نعمت مهم خدادادی باید از سوی همگان مراقبت شود گفت: این مواهب الهی و طبیعی باعث بقای انسانهاست و بدون منابع طبیعی امکان حیات میسور نیست.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز جلوگیری از آتش سوزی در جنگلها و مراتع و مقابله با قطع اشجار به صورت غیرقانونی و همچنین برخود با مقوله زمین خواری را در حال حاضر جزئی از ضرورتهای مهم اداره‌ کل منابع طبیعی استان دانست و بر لزوم همکاری همه متولیان امر و دستگاه های نظارتی تاکید کرد.

سرپرست اداره کل منابع طبیعی وابخیزداری استان هم در ابتدای این دیدار با ارائه گزارشی از مسائل مهم منابع طبیعی و آبخیزداری استان از جمله مباحث مختلف در حوزه حفاظت و صیانت از عرصه های طبیعی و پدیده هایی چون زمین خواری و قطع اشجار جنگلی و مدیریت مراتع و خصوصاً وقوع آتش سوزی در فصل گرما گفت: وقوع آتش سوزی ها در جنگلها و مراتع عمدتاً عامل انسانی دارد و صیانت از منابع طبیعی نیازمند فرهنگ سازی و تلاش جهادی است .

دکتر سیروس داودی با اشاره به توجهات ویژه و دلسوزانه نماینده محترم ولی فقیه در استان نسبت به منابع طبیعی و آبخیزداری، این مجموعه را نیازمند راهنمایی و حمایتهای ایشان در جهت فرهنگ سازی معارف منابع طبیعی دانست و گفت: اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری با توجه به ماموریت کاری و اثرگذاری که در حوزه های مختلف دارد جزو ادارات مهم استانی است و خدمت در مسئله منابع طبیعی را خدمت به حیات بشر می داند .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.