تبیین برنامه‌های مشترک گردشگری مابین جمهوری ترکیه و ایران

به گزارش آدینه پرس، احمد حمزه‌زاده امروز در دیدار با هیأت عالی رتبه ترکیه به ریاست فاروق علی ییلدرئم اظهار کرد: با توجه به قرابت فرهنگی، تاریخی و روابط برادرانه کشور و منطقه آذربایجان با جمهوری ترکیه، در این دیدار برنامه‌‌های مشترک توسعه گردشگری مابین آنکارا و تبریز مورد بررسی قرار گرفت.

 

او با اشاره به تاکید فاروق علی ییلدرئم مبنی بر لزوم معرفی جامع تبریز و ایران به جوانان ترکیه، گفت: در این راستا طبق تعاملات انجام گرفته در این جلسه، برنامه دیدار و تبادل نظر با مدیران گردشگری و میراث‌فرهنگی آنکارا در دستور کار قرار گرفت تا برنامه‌های مشترک معرفی جامع ایران و تبریز تحت نظر کارشناسان تبیین شود.

 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌ شرقی افزود: طبق اظهارات آقای ییلدرئم، فعالیت هنرمندان صنایع‌دستی در این کشور با کاهش قابل توجهی مواجه است، از این‌رو طبق درخواست آنها برای معرفی ظرفیت هنری آذربایجان‌شرقی، تعاملات لازم توسط آژانس‌های مسافرتی و هتل‌های ترکیه برای فروش صنایع‌دستی استان در این کشور انجام خواهد شد.

 

حمزه‌زاده متذکر شد: با توجه به اینکه اجرای فم‌تورهای جامع نقش بسزایی در آشنایی مردم ترکیه با آذربایجان‌شرقی خواهد داشت، اجرای مشترک این تورهای آشناسازی نیز در دستور کار قرار گرفت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.