تحقق یک میلیون هکتاری در بحث تثبیت حقوق مالکیت در استان

آدینه پرس : موسی خلیل اللهی، صبح امروز در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان با اشاره به اینکه ، خوشبختانه در بحث سند تحول قضایی در استان آذربایجان شرقی کارهای خوبی شروع شده است، گفت: در بحث تثبیت حقوق مالکیت در ۱۰ ماهه اول سال جاری حدود یک میلیون هکتار تثبیت مالکیت انجام گرفته است که شاهد افزایش چشمگیری در این زمینه نسبت به چندین سال گذشته هستیم.

وی افزود: سند تحول قضایی از برنامه‌های اصلی قوه قضائیه است که از سوی مقام معظم رهبری نیز تاکید شده است و سندی تنظیم شده که اگر اجرایی شود تا سال ۱۴۰۲ بسیاری از مشکلات جامعه حل می شود، در این سند ۲۰ چالش اولویت دار و ۴۷ مشکل بررسی شده است که در سه مقطع زمانی(کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت )  به آنها رسیدگی می شود و این سند به نفع مردم و جامعه است.


وی با بیان اینکه سند تحول قضایی هفت مأموریت اصلی دارد خاطرنشان کرد : سند تحول،  سندی راهبردی و نیاز روز کشور است که باید سعی کنیم در جامعه آن را اجرایی کنیم.

خلیل اللهی همچنین با بیان اینکه افرادی که امنیت جامعه را مخدوش می‌کنند با آنها مماشاتی نداریم تصریح کرد: در بحث تخلفات انتخاباتی نیز باید به شکل پیشگیرانه عمل کنیم و در بحث مجازات جایگزین حبس هر ارگان یا سازمانی از این ظرفیت بخواهد استفاده کند آماده همکاری هستیم .


وی خاطر نشان کرد: یکی از برنامه‌های مدّون پیشگیری، بحث خشونت است اما باید به یک راهکار عملی برسیم تا مشکلات و آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهیم. در همین رابطه از ظرفیت حراستها در صیانت و حفاظت و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی می توانیم استفاده کنیم و چون تا بحال به این بحث توجه نشده ، اینک نیاز به بازنگری است.


در ادامه جلسه ایرج شهین باهر، شهردار کلانشهر تبریز گفت : بستر کافی برای جابجایی بازار خودرو در شهرک مبل و خودرو داریم و اولویت جابجایی نمایشگاه های خودرو از سطح شهر تبریز از برنامه های اصلی ماست اما نیاز به الزام داریم تا انتقال این نمایشگاه ها به شهرک خودرو و مبل راحت تر انجام شود.وی ادامه داد : به حد کافی فضای لازم در شهرک مبل و خودرو وجود دارد که می تواند ابتدا در بحث ترافیک داخل شهر و سپس سایر موضوعات کمک شایانی به مانند بکند ، از سویی نیز در سال ۱۴۰۰ طبق هماهنگی های انجام گرفته مجوز جدیدی برای تاسیس نمایشگاه در داخل شهر تبریز به هیچ وجه داده نخواهد شد.
در ابتدای جلسه موقری سرپرست معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان آذربایجان‌شرقی با ارائه گزارشی از سیمای جرایم استان و پیگیری اجرای مصوبات شورا ،گفت: در بحث توهین به اشخاص که یکی از ۱۰ جرم اولویت دار استان است. در ۹ ماهه اول امسال شاهد افزایش ۱۲ درصدی و در صدمه بدنی غیر عمد در تصادفات شاهد کاهش ۱۸ درصدی هستیم و نیز ورودی پرونده‌های کیفری در ۹ ماهه اول امسال ۱۶ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته اما آمار ورودی زندانیان سال جاری نسبت به سال گذشته ۱۱ درصد کاهش داشته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.