تحول ویژه در حوزه معدن آذربایجان شرقی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی وعده ایجاد تحول اساسی در بخش معدن استان را داد.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس:، صابر پرنیان در جلسه مشترک کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان که در شهرک صنعتی اهر برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اینکه در سال‌های اخیر معادن آذربایجان شرقی مورد بی توجهی قرار گرفته بود اکنون به صورت جدی به حوزه معدن وارد شده‌ایم.

 

وی افزود: به دلیل اینکه آذربایجان شرقی یک استان صنعتی است بنابراین حوزه معدن در زیر سایه صنعت مانده و آن گونه که باید توسعه می‌یافت و با فراوری و تکمیل زنجیره در استان تولید ثروت می‌شد این اتفاق نیفتاده است.

 

وی همچنین با بیان اینکه علاقه مندی به سرمایه گذاری صنعتی در آذربایجان شرقی موضوع قابل توجهی است چرا که این موضوع ظرفیت خوبی برای استان محسوب می‌شود ادامه داد: بیشتر مراجعه فعالان اقتصادی برای سرمایه گذاری، توسعه واحدهای صنعتی و افزایش تولید محصولات است که در این زمینه باید این بستر مهیا شود.

 

وی بزرگترین سرمایه استان را بخش خصوصی توانمند دانست و گفت: در اکثر رشته صنعت‌ها کالاهایی که تا چند سال پیش وارداتی بود اکنون در داخل و حتی در این شهرستان تولید می‌شود.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با بیان اینکه باید بیشتر به فکر تأمین زیرساختها و رفع موانع تولید باشیم، تاکید کرد: قانون گذار در حوزه برق، وزارت نیرو را مکلف به تأمین انرژی واحدهای صنعتی کرده است که در این زمینه برای رفع مشکلات سرمایه گذاران تمام تلاشمان را انجام می‌دهیم.

 

پرنیان افزود: امسال در سفر ریاست جمهوری اعتبار بی نظیری برای تکمیل زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی مصوب شد که امیدواریم به زودی تمام اعتبارات تخصیص یابد.

 

وی همچنین با اشاره به افزایش تقاضای سرمایه گذاری در شهرستان اهر گفت: دستگاه‌های متولی باید برای تکمیل زیرساخت‌های مورد نیاز همکاری کنند چرا که درخواست ۱۵۰ مورد سرمایه گذاری نشان دهنده میزان علاقه مندی فعالان اقتصادی این شهرستان است که با تمام توان برای بهره برداری و توسعه واحدهای صنعتی این شهرستان اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

 

در این جلسه مشکلات ۱۱ واحد تولیدی شهرستان اهر مطرح و برای رفع مشکلات تصمیم‌گیری شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.