تسریع در انجام مطالعات پروژه پارک بزرگ

به گزارش آدینه پرس: در این جلسه که با حضور معاون فنی و عمرانی استاندار، قائم مقام شهردار تبریز، معاون فنی و عمرانی شهردار، مدیران شرکت خاتم‌الانبیا، مشاورین طرح پروژه پارک بزرگ و جمعی از مدیران شهرداری برگزار شد، مصوب شد با تسریع در انجام مطالعات مشاورین طرح، پروژه وارد فاز اجرایی شود.

 

جواد رحمتی در این جلسه گفت: محوربندی موضوعات در پارک بزرگ باید مد نظر گرفته و بر اساس آن حرکت کنیم.

 

او درباره امکان تأسیس شرکت مجزا برای پروژه پارک بزرگ افزود: امکان تأسیس شرکت یا سازمانی مجزا برای پارک بزرگ وجود نداشته و می‌توانیم ماهیت یکی از شرکت‌ها را تغییر داده و یا با یکی دیگر از این شرکت‌ها مثل عینالی ادغام کنیم.

 

قائم مقام شهردار تبریز نیز در این جلسه اظهار داشت: کاربری‌های فضای سبز پارک بزرگ باید مشخص و از احتمال تحریک افراد و تغییر این کاربری‌های باید جلوگیری شود.

 

رسول موسایی افزود: این مجموعه می‌تواند در بسیاری از موارد به عنوان محل اسکان اضطراری شهروندان مورد استفاده قرار گیرد.

 

او اضافه کرد: بحث بعدی پدافند غیرعامل است که مجموعه پارک بزرگ در این حوزه نیز می‌تواند نقش مهمی در خروج شهروندان از تبریز ایفا کند که باید این دسترسی مهم را نیز به جاده این پارک بدهیم.

 

معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز نیز در این جلسه اعلام کرد: برای اداره مجموعه پارک بزرگ باید یک نهاد یا سازمانی وجود داشته باشد چرا که ستاد نمی‌تواند در این حوزه ورود کند.

 

محمدحسین اسحقی افزود: ‌جمع‌بندی تصمیمات کمیته راهبری باید منجر به حذف سلیقه‌های فردی شود و پارک بزرگ اولویت اول و آخیر مدیریت شهری باشد.

 

او ادامه داد: گزارش مطالعات کارشناسی و مشاور پروژه، ایراداتی از جمله بحث‌های ترافیکی، مسیر دوچرخه و شبکه هوایی (تله کابین) و اتصال به ناوگان حمل و نقل عمومی دارد که باید در طرح جامعه مطالعاتی رفع گردد.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.