;

تشدید نظارت بر فعالیت مرغداری‌های آذربایجان‌شرقی ضروری است

به گزارش آدینه پرس: اکبر فتحی، روز شنبه در جلسه ستاد ساماندهی واحدهای فاقد پروانه استان افزود: باید به صورت دقیق بررسی شود چه اتفاقی می افتد که ۲ مرغداری با استفاده از نهاده های دامی یکسان دارای مرغ تولید شده با وزن های متفاوت هستند و پیدا کردن دلیل مغایرت می تواند در افزایش تولید تاثیرگذار باشد.

وی با اشاره به برخی پرونده های شهرستان های مراغه و عجب شیر در ارتباط با دریافت پروانه مرغداری و مجوز تولید مرغ و تخم مرغ، اظهار داشت: برخی پرونده ها با نظارت بیشتر و بررسی تخصصی تر امکان دریافت پروانه دارند و امکان صدور مجوز به مرغداری هایی که تجمیع شده و به صورت شراکتی فعالیت می کنند، وجود دارد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی با تاکید بر رفع برخی موانع در نهادهای نظارتی و دستگاه های اجرایی که ساخته و پرداخته ذهنی است، گفت: در این راستا کمیته ها و ستادهای فنی و تخصصی برای حل مشکلات تولیدکنندگان و کشاورزان تشکیل شده است.

فتحی، ادامه داد: نتیجه تصمیمات در این کمیته ها براساس یک خرد جمعی که در این چالش ها تخصص و تجربه دارند، به دست می آید و نهادهای نظارتی به این تصمیمات ارزش قائل بوده و در اجرای هر چه بهتر این تصمیمات همکاری خواهند کرد.

وی با بیان آشکار بودن مفهوم شعار سال ۱۴۰۰ رهبر معظم انقلاب در بخش کشاورزی یادآوری کرد: باید بخش کشاورزی با تولید هر چه بیشتر محصولات کشاورزی و پشتیبانی از تولید بیشتر، موانع و مشکلات را از مسیر تولید برداشته و در راستای شعار سال ۱۴۰۰ رهبری پیشروی کرده و در تامین امنیت غذایی پیشقدم باشد.

م/۵۹

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.