تصویب قرارداد اجرای پروژه ذوب مس در مجتمع مس سونگون

به گزارش آدینه پرس:محمدرضا پورمحمدی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، افزود: مجمع عالی شرکت ملی مس ایران اخیراً ۱۵۰ میلیارد تومان برای برای تکمیل بزرگراه خواجه- ورزقان تا مرز نوردوز، ۳۵ میلیارد تومان برای ایجاد پایگاه امداد هوایی ارسباران و ۵۰ میلیارد تومان برای ایفای تعهدات اجتماعی خود اعتبار تخصیص داده و با شروع پروژه ذوب مس، امکانات خوبی در منطقه ایجاد خواهد شد.

 

وی درخصوص مصوبه کارگروه امور زیربنایی استان مبنی بر اصلاح حریم شهر ورزقان هم گفت: نباید توسعه شهر به خاطر خواسته‌های شخصی افراد تحت تأثیر قرار گیرد و تصمیماتی که امروز گرفته می‌شود نباید در آینده مشکل ایجاد کند.

 

استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از این جلسه با اشاره به افزایش دو برابری بیماران بستری در مراکز درمانی استان در ۱۰ روز اخیر، گفت: با تمیهدات و اقدامات انجام‌شده، مشکلی در تأمین دارو در استان نداریم و مراکز درمانی هم برای پذیرش بیماران کرونا آمادگی کامل دارند.

 

پورمحمدی با بیان اینکه شرایط کرونایی کشور، نگران‌کننده است، افزود: شیوع بیماری به سرعت در حال افزایش است و در برخی از شهرها، ظرفیت مراکز درمانی پر شده است.

 

وی ادامه داد: در استان هم وضعیت خیلی خوب نیست و در ۱۰ روز اخیر تعداد بیماران بستری دو برابر شده است و با ادامه روند فعلی شرایط سختی را پیش رو خواهیم داشت.

 

استاندار آذربایجان شرقی در عین حال از روند ثابت تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا در استان خبر داد و گفت: موج پنجم کرونا طولانی‌تر از موج‌های قبلی است و همه باید کمک کنیم تا این مرحله سخت هم سپری شود.

 

وی با اشاره به اینکه ۳۰ درصد جمعیت استان واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، افزود: با دستور رئیس جمهور تا پایان شهریور ۳۰ میلیون دوز واکسن تأمین خواهد شد و پیش‌بینی می‌کنیم که میزان واکسیناسیون در استان تا آن زمان به ۴۵ درصد برسد.

 

پورمحمدی همچنین به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا ازجمله منع ترددهای بین‌استانی و تعطیلی مشاغل از ۲۵ تا ۳۰ مرداد اشاره کرد و گفت: مراقبت‌ها و اعمال شیوه‌نامه‌های بهداشتی از سوی دستگاه‌های مسئول جدی گرفته شود.

 

وی در ادامه به حادثه آتش‌سوزی در جنگل‌های ارسباران در هفته گذشته اشاره کرد و گفت: همه نیروها و دستگاه‌های مسئول تلاش کردند تا آتش در این منطقه مهار شود، اما در عین حال انتظار داریم اقدامات مربوط در زمان کمتر و با سرعت بیشتری انجام شود.

 

وی با بیان اینکه با فاصله کمی از این حادثه، شاهد وقوع سیل در شهرستان کلیبر بودیم، افزود: متأسفانه ۶ روستا در این حادثه آسیب دیدند و ۳ نفر از هموطنان خود را از دست دادیم.

 

استاندار آذربایجان شرقی گفت: در جریان بازدید نائب‌رئیس مجلس از مناطق سیل‌زده، مصوبات خوبی برای جبران خسارت‌ها در نظر گرفته شد که دستگاه‌های مسئول باید پیگیری‌های لازم را انجام دهند.

 

وی درخصوص گزارش کارگروه تخصصی امور فرهنگی، اجتماعی، سلامت، زنان و خانواده استان هم گفت: توسعه شهر و کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی نیازمند کاهش نابرابری است و طرح‌های بازآفرینی که اقدامی در این راستا به شمار می‌رود، باید با جدیت دنبال شود.

به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، در این جلسه برخی از مسائل مربوط به بودجه استان بررسی و ۳۰ مورد از مصوبات کارگروه امور زیربنایی، توسعه شهری، روستایی، عشایری، آمایش سرزمین و محیط زیست استان ازجمله الحاق ۴۴ هکتار زمین به حریم شهر بستان‌آباد و اصلاح حریم شهر ورزقان به تصویب رسید.

 

انتهای پیام

م/۵۹

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.