;

تفاهم نامه سه جانبه حمایت رایگان تحصیلی از کودکان بی سرپرست و بد سرپرست تبریز

به گزارش آدینه پرس: با توجه به تاثیرات پایدار و ماندگار برخورداری از آموزش کیفی در سنین پایه مخصوصا مقطع پیش دبستانی در تعمیق تربیت، یادگیری و موفقیت دوره های تحصیلی بعدی در راستای توسعه عدالت آموزشی و مقابله با فقر تربیتی و توسعه نیافتگی آموزشی به ویژه در جامعه کودکان بی سرپرست و بد سرپرست نیازمند شهر تبریز، تفاهم نامه سه جانبه شهرداری تبریز، اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی و موسسه انجمن حمایت از کودکان مستعد به تحصیل( حکمت) امضا و جهت اجرا مبادله شد.

در این تفاهم نامه سه جانبه شهرداری تبریز به عنوان تسهیل گر، آموزش پرورش به عنوان ناظرو معرف و موسسه حکمت به عنوان مجری و حامی توسعه خدمات آموزشی، فرهنگی و تربیتی کاملا رایگان برای کودکان بی سرپرست و بد سرپرست مناطق ده گانه شهرداری تبریز خواهند بود.

گفتنی است، مقابله با موانع آموزش و پرورش همگانی و عوامل بازماندگی از تحصیل و محرومیت از خدمات آموزشی جامعه هدف( کودکان مبتلا به فقر و نیازمند و آسیب دیده اجتماعی و اقتصادی) از مقطع پیش دبستانی با اولویت ایتام و تامین رایگان دسترشهین باسی به آموزش و پرورش و خدمات آموزشی، فرهنگی و امکانات تغذیه ای، بهداشتی و درمانی کودکان جامعه هدف از اهداف این تفاهم نامه است.

یادآور می شود شهرداری تبریز در قالب پویش رحمت، حمایت های مادی را در قالب مایحتاج برای تأمین نیازهای اولیه شهروندان نیازمند فراهم کرد و در مرحله بعد تأمین تبلت برای دانش آموز نیازمند و بازمانده از تحصیل را در ایام کرونا تدارک دید.

این تفاهم نامه سه جانبه در حضور محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش و محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی به امضا طرفین رسید.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.