توانمندسازی روستاهای آذربایجان‌شرقی با استفاده از ظرفیت صنایع تولیدی

به گزارش آدینه پرس:حبیب امین زاده روز چهارشنبه در نشست با جمعی از صاحبان صنایع استان اظهار کرد: یکی از نقاط قوت صنایع، حضور پررنگ در موضوعات مرتبط با مسوولیت های اجتماعی است که نمونه بارز آن مقابله با کرونا و حمایت قاطع از رزمایش کمک‌های مومنانه و احیای محیط زیست است.

 

وی ادامه داد: در همین راستا و در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری در چارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی، احیای مسوولیت اجتماعی شرکت‌ها در قبال موضوع توسعه روستایی بسیار حائز اهمیت است.

 

وی با بیان اینکه مراکز دانشگاهی استان پیش از این اقدام به گردآوری اطلاعات جمعیتی، اقتصادی و اجتماعی روستاها کرده اند افزود: بر اساس مصوبات شورای برنامه‌ریزی استان مقرر شد در هر شهرستان سه روستا و جمع ۶۵ روستا انتخاب و ضمن عقد تفاهم‌نامه، از ظرفیت صنایع تولیدی برای محرومیت‌زدایی و توسعه مناطق کمتر برخوردار استفاده شود.

 

امین زاده گفت: صنایع چوبی، ماشین آلات کشاورزی، قالیبافی، صنایع تبدیلی، چرم و کفش، نان سنتی، پوشاک، صنایع پلاستیک، ماسه شویی و سنگبری و مصالح ساختمانی از جمله رسته شغل هایی است که بر اساس ظرفیت‌های موجود در هر یک از روستاها، به صنایع تولیدی استان برای سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال پیشنهاد شده است.

 

وی اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین نتایج این طرح اشتغال پایدار و توازن توسعه یافتگی در شرق و غرب استان است که همگی جزء موارد قابل سنجش و اندازه گیری است و از این لحاظ با همه اقدامات صورت گرفته در حوزه مسوولیت اجتماعی صنایع و شرکت‌ها متفاوت است.

 

رییس سازمان صنعت، معدن تجارت آذربایجان شرقی گفت: بر این اساس تکمیل زنجیره تولید توسط هر واحد تولیدی صنعتی و معدنی در مناطق روستایی یادشده، یکی دیگر از مزایای این طرح است.

 

در این نشست ضمن استقبال صاحبان صنایع از سند توسعه اقتصادی در جامعه هدف، مقرر شد اطلاعات میدانی و دقیق هر یک از روستاها برای انتخاب رسته شغلی و آغاز فرآیند عقد تفاهم نامه در اختیار صنعتگران قرار گیرد.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.