;

توزیع ۱۹۴۰۰ تن انواع کودهای یارانه‌ای در دو ماهه ابتدای سال ۱۴۰۱در استان آذربایجان شرقی

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی آذربایجان شرقی از توزیع حدود ۱۹ هزار و ۴۰۰ تن انواع کودهای کشاورزی در ۲ ماهه ابتدای سال جاری در این استان خبر داد.

به گزارش آدینه پرس: مهندس جمشید باقریان در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این مطلب گفت: در سالجاری با وجود همه چالشهای بین‌المللی در حوزه تأمین نهاده‌های کشاورزی، شرکت خدمات حمایتی کشاورزی تاکنون بیش از یک و نیم میلیون تن انواع کودهای ازته، فسفاته و پتاسه تدارک دیده نموده و بر این اساس طی دو ماهه ابتدای سالجاری حدود ۷۵۰ هزار تن انواع کود شیمیایی بین استان‌های کشور توزیع شده است که از این مقدار ۱۹ هزار و ۴۰۰ تن توسط این مدیریت در استان آذربایجان شرقی بین کشاورزان توزیع شده است.

وی به میزان ذخیره سازی استراتژیک کودهای کشاورزی اشاره و اعلام کرد: هم‌اکنون ذخیره کشور بیش از ۵۰۰ هزار تن انواع کودهای کشاورزی بوده و از مقدار مذکور حدود ۹ هزار تن در استان ذخیره شده است که با توجه به روند کاهشی مصرف کود سرک بهاره این مقدار ذخیره مطمئن و قابل اتکایی می‌باشد.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان با بیان این که برنامه ابلاغی سالجاری استان در حدود ۱۴۲ هزار و ۴۰۰ تن است، اظهار امیدواری کرد: با برنامه‌ریزی مناسب و تمهیدات لازم، برنامه ابلاغی را به طور کامل اجرایی خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: با عنایت به استقبال کشاورزان عزیز از مصرف کودهای فسفاته و پتاسه در سالجاری، قطعاً سال پرمصرفی را در مصرف کودهای کشاورزی در راستای افزایش کمیت و کیفیت محصولات کشاورزی خواهیم داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.