توقف شور شدن خاک، تقويت باردهي خاک

جلسه هماهنگي برگزاري روزجهاني خاک در استان آذربايجان شرقي در محل اتاق جلسات سازمان جهادکشاورزي استان آذربايجان شرقي برگزار شد.


به گزارش آدینه پرس به نقل از  روابط عمومي سازمان جهادکشاورزي استان، جلسه هماهنگي برگزاري روز جهاني خاک با حضور معاونين برنامه‌ريزي وامور اقتصادي و بهبود توليدات گياهي سازمان، مدير امور مالي سازمان، مدير آب و خاک و امور فني مهندسي سازمان، رئيس سازمان نظام مهندسي کشاورزي و منابع طبيعي استان ، معاون مرکز تحقيقات و آموزش کشاورزي و منابع طبيعي استان و مدير گروه خاک دانشکده کشاورزي دانشگاه تبريز ، مديريت هماهنگي ترويج کشاورزي، اداره کل محيط زيست استان و کارشناساني از حوزه آب خاک در محل سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزي استان برگزار شد.
مدير آب و خاک و امور فني مهندسي سازمان جهادکشاورزي استان آذربايجان شرقي در اين جلسه ضمن ارائه مطالبي درخصوص جايگاه خاک و اهميت آن در توسعه پايدار کشاورزي، به اهميت خاک به عنوان عنصر اساسي در فرايند توليد اشاره و بر ضرورت توجه به صيانت از خاک و اجراي اقدامات پيشگيرانه براي مقابله جدي با آسيبها و تهديدها به ويژه شور شدن و تقويت باردهي خاک در حوزه عمل معاونتهاي سازمان و کليه دستگاه هاي وظيفه مند تأکيد کرد.
مهندس کامران يوسفي راد بر تبليغات محيطي، پيگيري پخش برنامه‌هاي راديويي و تلويزيوني در خصوص حفاظت خاک با محوريت شعار امسال در شبکه استاني سهند و راديو تبريز، ارائه گزارش اقدامات معاونتهاي سازماني و دستگاه هاي متولي از طريق شبکه برکت، دعوت و استفاده از ظرفيتهاي انجمن علوم خاک، صداوسيماي استان، دانشکده کشاورزي، مرکز تحقيقات کشاورزي و منابع طبيعي و اداره کل محيط زيست و سازمان نظام مهندسي کشاورزي و منابع طبيعي استان تاکيد نمود.
وي بر برگزاري هر چه بهتر و باشکوه گراميداشت روز جهاني خاک تاکيد نموده و با اشاره بر اينکه روز جهاني خاک با شعار توقف شور شدن خاک و تقويت باردهي خاک، ۱۴ آذر ۱۴۰۰ به صورت آنلاين همزمان در سراسر کشور برگزار مي‌شود افزود: حفاظت از خاک به عنوان عنصر اساسي در فرايند توليد و امنيت غذايي، وظيفه اي عمومي همگاني است .
گفتني است در اين نشست در خصوص برنامه ها و تکاليف سازماني در خصوص گراميداشت روز جهاني خاک بحث و تبادل نظر شد و اکثر اعضا نقطه نظرات خود را براي بزرگداشت روز جهاني خاک که با مشارکت کليه سازمان ها و ارکان ها و دانشگاهيان و مراکز تحقيقات برگزار خواهد شد ارائه نمودند و بعد از بحث و تبادل نظر، تقسيم کار نهايي کميته، بعنوان شرح وظايف هر يک از سازمان ها به تصويب حاضرين رسيد.
در اين نشست پس از تبادل نظر اعضا، مقرر شد مراسم روز جهاني خاک در سالجاري بصورت مشترک با ساير دستگاهها با شعار « توقف شور شدن خاک، تقويت باردهي خاک» برگزار شود.
روابط عمومي سازمان جهادکشاورزي استان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.