تولید بیش از ۸۲۵۰ تن محصول بادام در استان آذربایجان شرقی در سال جاری

مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از تولید بیش از 8 هزار و 250 تن محصول بادام در استان در سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس: محمدباقر بی پروا در گفتگو با خبرنگاران در ارتباط با سطح زیر کشت و تولید محصول بادام در استان آذربایجان شرقی گفت: کل سطح زیر کشت بادام استان ۵ هزار و ۹۳۶ هکتار است که ۵ هزار و ۵۳۲ هکتار آن را باغات بارور و ۴۰۴ هکتار را باغات غیر بارور تشکیل می دهد.

وی با بیان اینکه براساس برآوردهای اولیه میزان تولید محصول بادام در سالجاری بیش از ۸ هزار و ۲۵۰ تن برآورد می شود ادامه داد: متوسط عملکرد در واحد سطح استان ۱٫۵ تن در هکتار است.

مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی استان با بیان اینکه عمده ارقام مورد کشت بادام در باغات استان، آذر، فرانیس، شکوفه، سهند و ارقام محلی می باشد خاطر نشان کرد: استان آذربایجان‌شرقی از مجموع ۱۷۵ هزار و ۶۳۶ هکتار باغات بادام در کشور بیش از ۳ درصد سطح زیر کشت در سطح کشور را به خود اختصاص داده و در این خصوص حائز رتبه هشتم کشور است.

بی پروا افزود: بیشترین میزان تولید بادام استان آذربایجان شرقی به ترتیب در شهرستانهای شبستر، اسکو، عجب شیر، مراغه ، آذرشهر و مرند انجام می شود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.