;

ثبت‌نام از متقاضیان جدید عضویت در صندوق اعتباری هنر از یکشنبه آغاز می‌شود

به گزارش آدینه پرس: سیدقاسم ناظمی، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه این طرح به مدت ۱۰ روز ادامه خواهد داشت، افزود: تمامی فعالان قرآن و عترت و اعضای فعلی صندوق اعتباری هنر در استان باید از روز یکشنبه با مراجعه به سامانه حمد به نشانی qia.ir نسبت به ثبت‌نام بر اساس شرایط و ضوابط مندرج در آیین‌نامه عضویت فعالان قرآن و عترت در صندوق اعتباری هنر اقدام کنند.

 

وی با اشاره به اینکه مربیان موسسه های قرآن و عترت باید توسط مدیر مجموعه خود در سامانه یاد شده ثبت‌نام کرده و تایید شوند، اظهار داشت: علاقه مندان به عضویت در این صندوق می توانند فایل آیین‌نامه عضویت را از سایت این اداره کل دانلود و مطالعه کنند.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: بر اساس دستورالعمل ابلاغی، ۱۰ گروه از فعالان قرآنی استان‌ها شامل «قاریان و مُرتلان قرآن کریم»، «حافظان قرآن کریم»، «حافظان کل نهج البلاغه و یا صحیفه سجادیه»، «اساتید، مدرسان و مربیان قرآن و عترت»، «خادمان، چهره ­ها و پیشکسوتان قرآن کریم»، «مدیران مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت»، «داوران مسابقات قرآن کریم»، «فعالان حوزه آواها و نغمات دینی»، «فعالان حوزه آواها و نغمات دینی»، «طراحان و تولیدکنندگان سامانه و نرم افزارهای قرآن و عترت» و «مفسران، مترجمان، پژوهشگران و مصححان قرآن کریم» می‌توانند جهت عضویت در این صندوق ثبت‌نام کنند.

 

ناظمی، ادامه داد: تکریم فعالان قرآنی، بهبود معیشت و تامین هزینه فعالان عرصه قرآن و عترت، تامین و جبران هزینه‌های درمانی و حوزه سلامت آنان و حفظ و ارتقای منزلت اجتماعی و زمینه‌سازی برای بهره‌مندی از تسهیلات دوران بازنشستگی از جمله اهداف این طرح است.

 

وی یادآوری کرد: برای هر یک از گروه‌های اعلام شده قرآنی علاوه بر داشتن شرایط تخصصی، برخی شرایط نیز اعلام شده است که دارا بودن حداقل یکی از شروط الزامی است.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: برای گروه اساتید، مدرسان و مربیان قرآن، دارا بودن حداقل یکی از شرایط شامل گواهینامه تخصصی یک، ۲، سه و چهار قرائت و یا داشتن حداقل ۵ سال سابقه مستمر برگزاری جلسات تخصصی قرائت الزامی بوده همچنین اشتغال به آموزش عمومی قرآن و عترت به میزان حداقل ۱۲ ساعت در هفته و دارا بودن گواهی‌نامه پایان دوره تربیت مربی از مؤسسات معتبر از دیگر شروط لازم است.

 

ناظمی، افزود: در گروه حافظان قرآن کریم نیز شرایطی مانند رتبه اول تا سوم حفظ کل و یا ۲۰ جزء در مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبه اول تا پنجم یا سطح ممتاز و عالی حفظ کل یا ۲۰ جزء در مسابقات سراسری اوقاف، رتبه اول تا سوم حفظ کل یا ۲۰ جزء در مرحله استانی مسابقات سراسری اوقاف، گواهینامه مدرک تخصصی حفظ قرآن درجه یک، ۲، سه و یا چهار، گواهینامه حداقل ۲۰ جزء قرآن صادره از سازمان‌های مربوط اعلام شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.