جابجایی مسافران در نوروز از طریق فرودگاه تبریز ۷۳ درصد رشد یافت

به گزارش آدینه پرس به نقل از ایرنا: رامین آذری، در گفت و گویی افزود: در ایام نوروز ، از ۲۵ اسفند سال گذشته تا ۱۵ فروردین امسال، حدود ۹۶ هزار و ۴۶۳ مسافر از طریق فرودگاه تبریز به نقاط مختلف جابجا شدند.

 

وی با بیان اینکه تعداد مسافران جابجا شده در ایام نوروز سال گذشته ۵۵ هزار و ۷۴۸ نفر بود، اظهار داشت: در عملیات نوروزی سال جاری فرودگاه تبریز تمامی پروتکل های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع کرونا رعایت شد و این روند همچنان ادامه دارد.

 

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: طبق آمار ثبت شده، کل پروازهای فرودگاه تبریز در این مدت ۷۵۹ مورد بود که این تعداد نیز نسبت به ایام نوروز سال گذشته که ۵۹۲ پرواز بود، ۲۹ درصد رشد داشت.

 

آذری، ادامه داد: بیشترین افزایش پرواز فرودگاه تبریز در ایام نوروز امسال در بخش پروازهای خارجی بوده که از رشدی حدود ۱.۸۴ برابری (۱۸۴ درصدی) برخوردار شده و از ۷۷ پرواز در ایام نوروز سال گذشته به ۲۱۸ پرواز در نوروز امسال رسیده است.

 

وی یادآوری کرد: بار جابجا شده از طریق فرودگاه تبریز نیز امسال بیش از ۷۷ درصد نسبت به ایام نوروز سال گذشته رشد داشته و در این مدت بیش از یک هزار و ۱۲۶ تن بار به نقاط مختلف حمل شده است.

 

فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز، در سال گذشته شاهد توسعه پروازهای داخلی و بین‌المللی بوده و می‌رود که با تقویت زیرساخت‌ها و گسترش شبکه پروازی به هاب فرودگاهی منطقه شمال-غرب کشور بدل شود.

 

بنا بر این گزارش تبدیل شدن به یک هاب منطقه‌ای و بین‌المللی، به غیر شبکه پرواز گسترده به زیرساخت‌های فرودگاهی نیز نیاز دارد و در حال حاضر فرودگاه تبریز از امکاناتی چون باند طویل برای نشست‌ و برخاست‌ هواپیماهای پهن‌پیکر، اپرون با ظرفیت پارک ۱۲ فروند هواپیما و تجهیزات کمک ناوبری مانند ILS و DVOR/DME برخوردار است، اما نیاز به توسعه ترمینال در این فرودگاه احساس می‌شود.

 

احداث یک ترمینال ۱۸ هزار متری در فرودگاه شهید مدنی تبریز برنامه ریزی شده است که یکی از پروژه‌های مهم عمرانی این فرودگاه به شمار می‌رود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.