جاده ایمن، زيبا و دلنشين، حق طبيعي رانندگان و مسافران است 

مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي آذربايجان شرقي با تاكيد بر ايمن سازي حاشيه جاده ها به عنوان حق رانندگان، گفت: جاده به عنوان عنصري تاثيرگذار در ايمني سفر، بايد زيبا و عاري از هرگونه مناظر دل آزار باشد. 

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس:  اورجعلي عليزاده در جلسه كارگروه ويژه كميسيون ايمني راه هاي استان افزود: تبديل شدن حاشيه جاده ها به محل انباشت نخاله هاي ساختماني، ضمن ايجاد منظره اي دل آزار براي رانندگان و مسافران، در هنگام وزش باد و طوفان، در تردد وسايل نقليه هم مشكلاتي ايجاد مي كند.

وي با تاكيد بر لزوم برخورد با تخليه كنندگان نخاله هاي ساختماني در حاشيه جاده ها، پيشنهاد كرد با احصاء نيازمندي هاي جاده ها توسط پليس راه و ارسال به دادگستري كل استان، در احكام متخلفان مرتبط با حوزه هاي عمومي، قضات از مجازات هاي جايگزين حبس از جمله تجهيز جاده ها به علايم و تابلوهاي ايمني استفاده كنند.

وي فرهنگ سازي براي داشتن جاده هايي سالم و ايمن را امري ضروري برشمرد و خاطرنشان كرد: جاده ها متعلق به همه مردم بوده و ضمن اينكه بهره مندي از جاده ايمن و مناسب حق تك تك افراد است، حفظ و نگهداري آن هم تكليف عمومي است.

دبير كميسيون ايمني راه هاي آذربايجان شرقي همچنين از دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني تبريز خواست، با توجه به كمبود تجهيزات بيمارستاني شهرستان هاي نزديك تبريز، بيماران ترومايي را به بيمارستان هاي تبريز منتقل كنند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.