حتی کرونا هم حریف عطش سودجویی‌ نشد

آدینه پرس ؛ به نظر می‌رسد باید دایره‌المعارف ارتباطات و روابط‌ انسانی‌مان را باری دیگر از نظر بگذرانیم و مدخل‌های مربوط به مروت و جوانمردی و انصاف را از آن حذف کنیم چرا که دیگر مصادیقی از آن به چشم نمی‌خورد.

کرونا فرصتی بود برای بالا بردن روحیه شفقت و مدارا و نوع‌دوستی اما حتی کرونا هم حریف عطش سودجویی‌ نشد.

در تماس و گلایه‌ای که یکی از شهروندان با دفتر روزنامه داشته مطلع شدیم دستگاه‌های اکسیژن‌ساز که این روزها از ملزومات حیات بیماران کرونایی است با قیمت‌هایی سرسام‌آور به فروش و اجاره می‌رسد. آن دسته از بیماران کرونایی که دچار درگیری شدید ریوی شده‌اند برای تنفس و جلوگیری از افت اکسیژن خون نیاز مبرم به ماسک اکسیژن دارند و با توجه به حجم محدود و مشکلات جابه‌جایی و شارژ، کپسول‌‌‌های اکسیژن جوابگوی نیاز این بیماران نیست و برای تکمیل فرآیند بهبود به دستگاه‌های اکسیژن‌ساز وابسته هستند. اما این نوشدارو به سختی و با نرخ‌های عجیب و غریب به دست بیماران می‌رسد. به طوری که این شهروند بعد از جستجوهای بسیار، یک دستگاه اکسیژن‌ساز ۱۰لیتری با کارکرد ۲۴ ساعته را با قیمت ۵ میلیون تومان برای یک ماه اجاره کرده‌اند. مطلوبست محاسبه‌ی هزینه‌ی هنگفت تنفس بیماری که ۶ ماه به این دستگاه نیاز دارد!

این تمام ماجرا نیست. در شرح فصلی دیگر از نوع‌دوستی‌مان باید گفت که قرصی برای این بیماران تجویز می‌شود و پیش از این با قیمت ۲۰۰ هزار تومان خریداری می‌شد در حال حاضر از صدقه سر دلالی‌ها و واسطه‌گری‌های بی‌شمار و بعد از گذراندن هفت خوان با قیمت ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در دسترس بیماران قرار می‌گیرد.

اگر آزمون وجدان بود ما مردود شدیم. لطفاً نظارت و قانونی لحاظ کنید تا بیشتر از این جان ندادیم.

در آن شهری که مردانش عصا از کور می‌دزند

من از خوش باوری آنجا محبت جستجو کردم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.