;

حرکت در مسیر گام دوم انقلاب با عمل به اندیشه‌های بنیادین شهید مطهری میسر می‌شود

به گزارش آدینه پرس: حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم به مناسبت گرامیداشت روز معلم با حضور در اداره کل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه شهید مطهری یک الگوی تمام عیار برای جامعه ما است، گفت: باید توجه داشت آن خط فکری که می‌‏تواند انقلاب را از نظر فکری و عقیدتی حفظ و تثبیت کند، همان خط فکری مطهری است و عمل به آن حرکت در مسیر گام دوم انقلاب است.

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه مطهری‏‌های گام دوم انقلاب باید تفکر ناب اسلامی را از خطر التقاط و انحراف به مسیر تفکرات وارداتی شرقی و غربی مصون دارند، ادامه داد: شهید مطهری از نگاه رهبر انقلاب متفکر ژرف اندیش، پهلوان مبارزه با التقاط، روحانی متناسب با زمان، مصداق بارز مجاهد فی سبیل الله، نادره زمان ما، معلم بزرگی برای دیروز و امروز و فردای کشور، متفکر دین ‏شناس و با اخلاص است.

وی با قدردانی از تلاش‌های اساتید و معلمان در روزهای کرونایی، گفت: در روزهای بحرانی کرونا مدافعان بهداشت و سلامت در بیمارستان‌ها و اساتید در سنگر علم و اندیشه نقشی ماندگار از خود به جای گذاشتند و اجازه ندادند، شرایط حاکم بر جامعه آسیب زیادی به بخش سلامت و آموزش وارد کند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم اضافه کرد: جامعه‌ی ساعی و صبور نظام و تعلیم تربیت با تداوم روزهای کرونایی در سال گذشت با سعی و صبر نستوه مانع از ایستایی چرخ تعلیم و تربیت شدند و مجاهدانه جلوه‌های کم نظیری از مسئولیت پذیری، سخت کوشی، خلاقیت و مهربانی را به منصه ظهور رسانند و اجازه ندادند تا آموزش و پرورش فرزندان این سرزمین تعطیل شود.

نماینده ولی فقیه در استان از معلمان بعنوان رکن اصلی توسعه اجتماعی و فرهنگی و قدرتمندترین ابزار شکل‌گیری و شکل‌دهی آینده جامعه یاد کرد و متذکر شد: متولیان دستگاه تعلیم و تربیت باید به مسأله معیشت معلمان توجه جدی داشته باشند و خواسته‌های قانونی و معیشتی آنها را مورد توجه جدی قرار دهند.

به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، وی خاطرنشان کرد: مردم قهرمان ایران و آذربایجان قدرشناس خدمات ارزشمند و ماندگار باغبان‌های بوستان علم و معرفت سرزمین‌مان هستند که در دفاع فرهنگی و علمی و تبیین سبک زندگی ایرانی و اسلامی نقشی بی‌بدیل ایفا کرده و توطئه‌های دشمنان اسلام و انقلاب را نقش بر آب می‌کنند.

 

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.