حریرچی: تمامی فعالیت های آموزشی، ملی و مذهبی تعطیل کامل خواهند بود

به گزارش آدینه پرس: ایرج حریرچی در گفت و گوی زنده با بخش خبری سیما افزود: یک دوم کارکنان در مشاغل ضروری می توانند سر کار حضور داشته باشند و در مشاغل غیر اساسی نیز تنها دوسوم مجاز به حضور فیزیکی خواهند بود.

 

وی در ادامه برگزاری هر گونه جلسه با تعداد ۱۰ تا ۱۵ نفر را لغو اعلام کرد و افزود: برگزاری جلسات با تعداد ۱۰ تا ۱۵ نفرغیر قانونی است.

 

حریرچی گفت: سفر با خودروی غیر بومی و خروج خودرو بومیان از شهرهای قرمز ممنوع است.

 

وی در مورد استان تهران نیر توضیح داد که مسولان در تهران محدودیت های بیشتری را خواستار شدند.

 

حریرچی در مورد واکسن کرونا نیز گفت: واکسن های وارد شده بلافاصله در چرخه توزیع قرار گرفتند.

 

وی در تشریح نحوه توزیع واکسن کرونا خاطر نشان کرد: ما چهار فاز برای واکسیناسیون داریم فاز اول مشتمل بر دو گروه کارکنان خط اول ارائه دهنده خدمت به بیماران کویدی هستند که در معرض خطر بالای انتقال به شمار می روند.

 

معاون وزارت بهداشت ادامه دا: فتز دوم افراد با ریسک بسیار بالای بستری شدن و مرگ به دلیل کرونا هستند که این گروه سالمندان نگهداری شده در مراکز سالمندان به شمار می روند و همچنین معلولین جسمی و حرکتی نیز دراین دسته شامل می شوند که در مراکز نگهداری حضور دارند.

 

حریرچی تصریح کرد: جانبازان مستقر در مراکز نگهداری و جانبازان بالای ۵۰ درصد شیمیایی و پرسنل این مراکز نیز در فاز دوم قرار دارند.

 

به گفته معاون وزیر بهداشت: فاز دوم که بعد از یک میلیون و سیصد هزار نفرفاز اول شروع خواهد شد گروه اول چون افراد مسن هستند به ترتیب از افراد بالای ۸۰ سال شروع خواهد شد و پنج سال پنج سال تا پایین تا گروه بالای ۶۵ سال را در تحت پوشش خود قرار می‌دهد.

 

وی افزود: گروه دوم فاز دوم افرادی هستند که با بیماریها و شرایط زمینه پرریسک را شامل می شوند که براساس آنالیز ریسک افراد ۱۶ تا ۶۴ سال فاز سوم را شامل می شود.

 

حریرچی گفت: افراد ساکن در مراکز زندان‌ها، کمپ های مهاجرین قانونی، کودکانی که در مراکز جمعیتی نگهداری می‌شوند و گروه ۲ سایر پرسنل ارائه خدمات ضروری برای جامعه هستند،که در مراحل بعدی دریافت واکسن قرار دارند.

 

به گفته وی، همچنین نیروهای انتظامی،کارکنان بانک‌ها، معلمان و سایر مشاغل که کاملاً تعریف شده و گروه سوم افراد ۵۵ تا ۶۴ گروه سوم را تشکیل می دهند.

 

حریرچی ادامه داد: افراد دیگر جامعه که بدون بیماری زمینه‌ای زیر ۵۵ سال سن دارند بر اساس اولویت سنی به ترتیب و مبتنی بر تولید واکسن داخلی کشور که واکسن‌های بسیار مطمئنی نیز هستند واکسینه خواهند شد.

 

معاون وزیر بهداشت گفت: در واکسیناسیون در فاز اول هستیم که در این فاز اولویت با کارکنان خط اول ارائه خدمات خواهد بود. گروهی دوز اول را دریافت کرده و تعدادی نیزکه با امکان بسیار بالای بستری شدن و مرگ هستند که ازآن جمله می توان به افراد و غسال‌های عزیزی که در آرامستان ها مشغول به فعالیت هستند و نیز تعدادی از شاغلین در بخش زباله های بیمارستانی و عفونی اشاره کرد.

 

وی افزود: این افراد در فاز اول قرار گرفتند ولی هنوز مرحله اول آن انجام نشده است. همچنین تعداد بیشتری از کارکنان خط اول ارائه دهنده خدمت به بیماران کلیوی دوز نخست را دریافت کرده اند .

 

حریرچی ادامه دا: حدود ۷۰۰ هزار واکسن از کشور هلند بارگیری شده و به کشور انتقال پیدا می کند.

 

معاون کل وزارت بهداشت گفت: تا کنون ۵۹۰ هزار نفر در ایران واکسن کرونا دریافت کرده اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.