خبر ابطال ۱۷ صندوق رای در تبریز کذب است

به گزارش آدینه پرس:حجت‌الاسلام حسین اسماعیلی روز پنج‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه با انتشاردهندگان اخبار جعلی در خصوص انتخابات برخورد قانونی و قضایی خواهد شد، افزود: حتی یک صندوق رای هم در تبریز ابطال نشده است.

 

وی اظهار داشت: ۱۶۰ صندوق حاوی آرای دستی با حضور هیات نظارت بر انتخابات و نمایندگان ۲۳ نامزد ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی تبریز به عنوان اعضای اصلی و علی‌البدل بازشماری شد و آرای تمامی نامزدهای انتخابات در این صندوق‌ها بازشماری و صورتجلسه شد.

 

رییس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهرستان تبریز بیان کرد: سه‌ صندوق رای‌گیری مکانیزه نیز به صورت تصادفی انتخاب و در حضور نمایندگان نامزدها آرای داخل آن‌ها شمارش و با صورتجلسه‌های مربوطه تطبیق داده شد که حتی یک مورد هم ناهمخوانی وجود نداشت.

 

حجت‌الاسلام اسماعیلی، ادامه داد: افرادی که در فضای مجازی اقدام به پخش اخبار کذب در خصوص انتخابات می‌کنند، هدفی جز تشویش اذهان عمومی و زیر سوال بردن انتخاب مردم ندارند و با این افراد به صورت قانونی برخورد خواهد شد.

 

وی یادآوری کرد: در زمان کنونی مراحل تطبیق آرای ۱۶۰ صندوق دستی بازشماری شده با سامانه انتخابات در فرمانداری تبریز در حال انجام است که به محض اتمام، نتایج نهایی انتخابات شورای اسلامی شهر تبریز اعلام خواهد شد.

 

از بین ۲۷۹ هزار و ۶۵۳ آرای صحیح ماخوذه از ۷۰۰ شعبه اخذ رای در تبریز به ترتیب حکیمه غفوری، محمدحسن اسوتچی، روح‌الله رشیدی، حجت‌الاسلام رسول برگی، غلامرضا احمدی، شهرام دبیری، پرویز هادی، فریدون بابایی‌اقدم، روح‌الله دهقانژاد، حجت‌الاسلام سیدکاظم زعفرانچی، علیرضا نوای‌باغبان، احد صادقی و اسماعیل چمنی به عنوان اعضای اصلی و یاسین بجانی و علی راستی به عنوان اعضای علی‌البدل به شورای اسلامی شهر تبریز راه یافتند.

 

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ خرداد برگزار شد؛ انتخابات شوراهای اسلامی در تبریز در ۷۰۰ شعبه با ۲ هزار و ۸۰۰ صندوق الکترونیکی برگزار شد.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.