خدمات اتوبوسرانی به شهر جدید سهند متوقف می‌شود

به گزارش آدینه پرس: ایوب اسماعیلی روز شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به مصوبه شورای ترافیک شهرستان اسکو مبنی بر اینکه خدمات دهی شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه تا سال ۱۳۹۶ بوده است، افزود: در صورتی که شورای اسلامی و شهرداری سهند اقدام به راه اندازی پایانه مرکزی نکند، هرگونه خدمات دهی از سوی این شرکت متوقف خواهد شد.

 

وی اظهار داشت: با توجه به بند ۹ مصوبه سال ۱۳۹۵ شورای ترافیک شهرستان اسکو مبنی بر احداث پایانه مرکزی اتوبوسرانی در شهر جدید سهند تا پایان سال ۱۳۹۶ و خدمات دهی به فازهای مختلف این شهر توسط سیستم حمل و نقل عمومی توسط شهرداری سهند، در صورت عدم ایجاد و معرفی پایانه مرکزی تا پایان سالجاری و انجام خدمات حمل و نقل عمومی داخل شهر توسط شهرداری سهند، عملا” خدمات رسانی اتوبوس های شرکت واحد تبریز به این شهر امکانپذیر نخواهد بود.

 

اسماعیلی ادامه داد: تشکیل و تفکیک سیستم حمل و نقل درون شهری در داخل شهر سهند از خدمات ناوگان اتوبوسرانی تبریز و در کنار آن احداث پایانه اتوبوسرانی برای فراهم کردن انجام خدمات حمل و نقل مسافر بین شهر تبریز- سهند و بالعکس توسط اتوبوس های این شرکت، بر عهده شهرداری سهند است.

 

وی اضافه کرد: بدیهی است طبق قوانین موضوعه و با توجه به توسعه شهر جدید سهند، شهرداری این شهر موظف به تشکیل سامانه حمل و نقل درون شهری بوده و شرکت واحد تبریز و حومه وظیفه ای در خصوص حمل و نقل عمومی در مسیرهای داخل شهر سهند آن هم با قبول هزینه های بالای تعمیرات و نگهداری ندارد و در صورت عدم اقدام به موقع تا پایان سال ادامه خدمات رسانی به این شهر مقدور نخواهد بود.

 

شهر جدید سهند واقع در ۲۵ کیلومتری شمال غرب تبریز و در دامنه کوه سهند یکی از شهرهای آذربایجان شرقی است که با هدف اسکان سرریز جمعیت شهر تبریز تاسیس شده است؛ این شهر که بخش عمده ای از ساکنان آن را سرریز جمعیت تبریز تشکیل می دهد، افزون بر ۱۳۰ هزار نفر جمعیت دارد.

 

ارایه خدمات حمل و نقل عمومی شهر جدید سهند از زمان توسعه آن در اواسط دهه ۱۳۷۰ تاکنون توسط شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه انجام می شود؛ این در حالی است که کلان شهر تبریز خود با مشکل کمبود و فرسودگی ناوگان اتوبوسرانی مواجه است.

 

در حالی که به گفته کارشناسان تبریز با ۱.۸ میلیون نفر جمعیت به بیش از یک هزار و ۸۰۰ دستگاه اتوبوس شهری نیاز دارد، تعداد اتوبوس های انوگان حمل و نقل عمومی آن به حدود ۷۰۰ دستگاه می رسد که به گفته مسوولان شهری نیمی از آن نیز فرسوده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.