;

دادستان تبریز: با تغییر کاربری در حریم آزادراه سهند برخورد می‌شود

به گزارش آدینه پرس، بابک محبوب علیلو در بازدید از این آزادراه با تاکید بر رفع نواقص آزادراه سهند – تبریز گفت: نصب تابلوهای هشدار دهنده راهنمایی و رانندگی در طول مسیر، روکش دوم آسفالت و اقدام‌های لازم برای تامین روشنایی آن ضروری است.

وی افزود: دادستانی در راستای حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم در بحث صیانت از حریم آزادراه، دستورهای قضایی لازم را صادر خواهد کرد.

وی همچنین در پاسخ به نگرانی های سرمایه گذار این طرح بیان کرد: از جمله مهم ترین اولویت های ما در دادگستری آذربایجان شرقی، حمایت از سرمایه گذار در حوزه راه سازی و دیگر حوزه ها می باشد.

 

به گزارش ایرنا، آزادراه تبریز – سهند دی ماه سال گذشته با حضور محمد اسلامی وزیر وقت راه و شهرسازی و جمعی از مقام های ارشد آذربایجان شرقی به صورت رسمی به بهره برداری ‌رسید.

 

این آزادراه ۲۰ کیلومتر طول دارد که به صورت مشارکتی از سوی دولت و بخش خصوصی در ۶ خط رفت و برگشت اجرا شده و ۴۰ درصد اعتبار پروژه آورده سهم دولت است که با بهره برداری از آن زمان سفر به شهر ۱۰۰ هزار نفری سهند حدود ۱۰ دقیقه کاهش می یابد.

 

ارزش روز پروژه ۶ هزار میلیارد ریال بوده و ۵۰ دستگاه ابنیه فنی و ۸ دستگاه پل اصلی در آن اجرا شده است.

 

عرض کلی آزادراه ۳۶ متر و عرض کلی آسفالت حدود ۳۳ متر بوده، طول دیوارسازی آن یک هزار و ۲۷۰ متر و حجم تردد روزانه آن ۳۰ هزار وسیله نقلیه است.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.