;

دبیرکل جمعیت هلال احمر: هلال احمر ایران رتبه پنجم را در جهان دارد

دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: هلال احمر ایران مقام پنجم را در بین کشورهای عضو هلال احمر و صلیب سرخ جهانی دارد.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس: یعقوب سلیمانی در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی اظهار کرد: جمعیت هلال احمر ایران یکی از آماده‌ترین جمعیت‌ها در پاسخ به شرایط بحران است و این جمعیت با وجود شرایط اقلیمی و تنوع در حوادث یکی از بهترین جمعیت‌های ملی در خط مقدم امدادرسانی و اقدامات بشر دوستانه است.

 

وی خاطرنشان کرد: دیدگاه مثبت استانداران، بعنوان بالاترین جایگاه استان‌ها نسبت به جمعیت هلال احمر بسیار قابل خرسندی است و این دیدگاه خدمت‌گزارانه این نهاد مردمی و غیردولتی باید ترویج پیدا کند.

 

سلیمانی ادامه داد: از نظر توانمندی جمعیت هلال احمر کشور ایران در جایگاه پنجم جهان است و این؛ مرهون هم افزایی‌ها، حمایت‌ها، همدلی‌ها و تلاش اعضای آن‌ است.

 

دبیرکل جمعیت هلال احمر تصریح کرد: امید که با این نگاه خدمتگزارانه و نقش آفرینی داوطلبان در روزهای سخت، شاهد اعتلای بیش از پیش این جمعیت باشیم.

 

استاندار آذربایجان‌شرقی در این دیدار با تقدیر از تلاش‌های جمعیت هلال احمر در عرصه‌های داخلی و خارجی و امدادرسانی به حادثه دیدگان در داخل استان گفت: جمعیت هلال احمر علاوه بر انجام عملیات امدادی، سفیر صلح در جهان بوده و منشا خدمات فراوانی به حادثه دیدگان شده و خدمات هلال احمر مایه افتخار برای کشورمان است.

 

عابدین خرم، افزود: فعالیت جمعیت هلال احمر آذربایجان‌شرقی در مراسم اربعین حسینی و اجتماع عظیم مردمی بسیار عالی ارزیابی شد.

 

وی افزود: تکمیل و تجهیز انبارهای امدادی جمعیت هلال احمر استان نسبت به گذشته و ارتقاء سطح آموزش و تقویت نقاط قوت و کارایی بالای این مجموعه بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است.

 

به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی، دبیر کل جمعیت هلال احمر در اولین روز سفر خود به آذربایجان‌شرقی از پایگاه امداد و نجات کوهستانی عون بن علی بازدید و با نجاتگران این پایگاه نیز دیدار کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.