دریافتی معلمان در نظام رتبه بندی بر اساس توانمندی آنها خواهد بود

به گزارش آدینه پرس: «علیرضا منادی سفیدان» در گفت وگویی با اشاره به تصویب نهایی لایحه رتبه بندی معلمان در مجلس شورای اسلامی گفت: مدت ۹ ماه در کمیسیون آموزش با کار کارشناسی لایحه نظام رتبه بندی را بررسی کردیم ،علیرغم بی مهری های که در فضای مجازی علیه پیگیر کنندگان آن بود، لایحه روز گذشته

 

رییس کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه این لایحه با درخواست نمایندگان از سوی دولت تدوین شد، گفت: در این قانون جایگاه هر معلم مشخص می شود وهر کس به میزان توانمندی و جایگاه خود حقوق دریافت می کند.

 

به گفته نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، در این قانون هیچ معلمی کمتر از ۸ میلیون تومان حقوق نخواهد گرفت و تا ۱۶ میلیون تومان افزایش حقوق خواهیم داشت .

 

منادی سفیدان خروجی لایحه رتبه بندی معلمان را افزایش کیفیت کار معلمان و ارتقای منزلت آنها عنوان کرد و گفت: با اجرایی شدن این قانون، انتظار می رود مشکلات معیشتی معلمان رفع شده و کیفیت آموزش کشور که هدف غایی این لایحه بود محقق شود.

 

وی با بیان اینکه این لایحه از ۳۱ شهریور ماه سال جاری برای معلمان اعمال خواهد شد، گفت: این لایحه شامل فرهنگیان بازنشسته نمی شود و به معلمانی که هم اکنون مشغول فعالیت در حوزه آموزش هستند، تعلق می گیرد.

 

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به هجمه تبلیغاتی فضای مجازی علیه پیگیر کنندگان این لایحه گفت:در فضای مجازی برخی مدعی بودند که کمیسیون آموزش پیگیری این لایحه را به درستی انجام نمی دهد در حالی که ۹ ماه پیگیر لایحه رتبه بندی بودیم که بالاخره به سرانجام رسید.

 

بررسی لایحه رتبه بندی معلمان روز گذشته در مجلس شورای اسلامی پایان یافت. این لایحه در ادامه فرایند تبدیل شدن به قانون به شورای نگهبان ارسال می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.