دسترسی ۳٫۲ میلیون مشترک آذربایجان تلفن‌های همراه به پهنای باند

به گزارش آدینه پرس: محمد فرزاد، پیشرفت‌های ارتباطی استان را مطلوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: هم اکنون بیش از سه میلیون و ۲۵۹ هزار و ۱۷۳ از مشترکان اپراتورهای مختلف تلفن همراه در این استان به پهنای باند سیار دسترسی دارند.

وی ادامه داد: با توسعه سایت‌های فعال شبکه توسط اپراتورهای تلفن همراه و کار شبانه‌روزی تمامی دستگاه‌های مسوول نسبت به سال رشد حدود ۱۲ درصدی را شاهد هستیم که امیدواریم در سال‌جاری نیز این روند با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه استان دارای آب و هوای سرد کوهستانی بوده و کل محدودهٔ استان را کوه‌ها و ارتفاعات تشکیل داده‌اند و این کار ارتباطی را دشوار می‌سازد، بر ضرورت به‌روزرسانی و توسعه زیرساخت‌های ارتباطی استان حتی با این شرایط تاکید کرد و گفت: توسعه زیرساخت‌های ارتباطی پایان‌ناپذیر بوده و بی‌وقفه هم‌گام با توسعه تکنولوژی فناوری اطلاعات، به‌روزرسانی و توسعه می‌یابند و شرایط اقلیمی و جغرافیایی استان نیز تلاشی مضاعف را می‌طلبد.

فرزاد ادامه داد: در کنار احداث و ارتقای ایستگاه‌های مخابراتی در مناطق شهری و روستایی، در بحث ضریب نفوذ پهنای باند ثابت نیز با رشد حدود ۸ درصدی مواجه هستیم که تعداد مشترکان پهنای باند ثابت استان نیز از مرز ۵۰۹ هزار و ۸ عبور کرده است.

وی اضافه کرد: این زیرساخت‌های مهم و ظرفیت‌های مناسب ارتباطی ایجاد شده در استان موجب شد تا با شیوع ویروس منحوس کرونا و غیرحضوری شدن فعالیت بسیاری از ادارات،‌ دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی و کسب و کارها و افزایش چشمگیر مصرف اینترنت در استان، شبکه دیتای استان تا حد قابل قبولی توان پاسخگویی به این افزایش مصرف را نشان دهد و البته امیدواریم با رفع موانع، مشکلات به وجود آماده نیز حل شود.

فرزاد ادامه داد: این استان بزرگترین و پرجمعیت‌ترین استان ناحیهٔ شمال‌غربی ایران محسوب می‌شود و کلان‌شهر تبریز، بزرگترین قطب اقتصادی منطقهٔ و مرکز اداری، ارتباطی، بازرگانی، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و نظامی این منطقه شناخته می‌شود و این لزوم اهمیت پیشرفت‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات را دوچندان می‌سازد و همکاران ما در در بدنه اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی و سازمان‌های زیر مجموعه با تلاشی جهادی و شبانه‌روزی برای خدمت به مردم آماده هستند و تلاش می‌کنند.

انتهای پیام/

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.