;

دولتمردان برای حل مشکل تورم و گرانی شعار ندهند، اقدام عملی کنند

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز در مصلای امام خمینی(ره) این شهر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با اشاره به ابراز نگرانی رهبر انقلاب از وضعیت معیشتی مردم در روز درختکاری که مردم از تورم و گرانی نگران و ناراحت هستند؛ اظهار داشت: بعد از هشدار مقام عظمای ولایت شاهد هستیم تمام وزارتخانه‌ها حتی دولت و سخنگوی دولت و سایر وزارت و نمایندگان مجلس همه احساس نگرانی کردند، خوب این چه فایده‌ای دارد، مقام معظم رهبری فرمودند مردم ناراحت هستند، برای رفع نگرانی مردم باید اقدام عملی و تلاش از سوی مسوولان اجرایی انجام شود.

خطیب جمعه تبریز گفت: تمام مسوولان در طول هفته گذشته بعد از فرمایشات امام خامنه‌ای اظهار نگرانی کردند و مدعی شدند که باید مشکل گرانی و تورم حل شود، خوب چه کسی غیر از شما باید این مشکل را حل کند؟

وی تصریح کرد: متاسفانه مشکل اصلی مردم در تهیه کالاهای اساسی در سایه عدم همکاری و تعامل بین دو وزارتخانه صمت و جهادکشاورزی است وگرنه چه بر سر مرغ آمده است که مصیب شده است برای مردم؟ چه بر سر روغن نباتی آمده است به بخاطر یک حلب روغن نباتی دنیا را به هم می‌زنند؟ الحمدالله در کشور ما این همه نعمت فراوان است، مگر مشکل کمبود مرغ داریم؟ اصلا مشکل کمبود نداریم اشکال فقط در نظارت دستگاه‌های نظارتی و سوءمدیریت‌هاست.

امام جمعه تبریز گفت: آقایان ستاد تنظیم بازار، دستگاه‌های نظارتی، وزارت صمت و جهاد کشاورزی کجا هستید؟ مردم در آستانه عید می‌خواهند روغن، مرغ و میوه تهیه کنند این چه وضعی است درست کردید؟

آل‌هاشم اظهار داشت: دولتمردان باید به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم بیش از پیش توجه و حساسیت داشته باشند و برای حل مشکلات معیشتی به ویژه تورم و گرانی اقدام عملی کنند.

ن/۶۶

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.