;

دیدار آلمان و کاستاریکا را زنان قضاوت می‌کنند

برای نخستین بار در تاریخ فوتبال جام جهانی و با اعلام فدراسیون بین‌المللی (فیفا)، داوران زن دیدار آلمان و کاستاریکا را قضاوت خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس، با اعلام فیفا، برای نخستین بار قرار است بازی تیم‌های ملی آلمان و کارستاریکا که روز پنجشنبه در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر برگزار می شود داوران زن بر عهده بگیرند.

 

بر همین اساس استفانی فراپار داور زن اهل فرانسه به عنوان داور وسط دیدار آلمان – کاستاریکا انتخاب شد که با این اتفاق، این برای اولین بار در تاریخ جام جهانی است که داور زن یک دیدار این رقابت‌ها را سوت می‌زند.

 

این داور زن فرانسوی پیش از این، نام خود را به عنوان اولین داور زن تورنمنت با انتصاب به عنوان داور چهارم بازی تیم‌های ملی مکزیک و لهستان مطرح کرده بود.

 

نئوزا بک برزیلی و کارن دیاز مدینای مکزیکی که هر دو زن هستند هم کمک داورهای فراپار در بازی پنجشنبه خواهند بود. فراپار در سال ۲۰۲۰ تبدیل به اولین زنی شد که در لیگ قهرمانان اروپا داوری کرده است.

 

فدراسیون بین‌المللی فوتبال برای نخستین‌بار پیش از آغاز جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، از نام ۱۰۵ داور منتخب برای قضاوت مسابقات رونمایی کرد که در میان آنها نام ۶ داور زن جلب‌توجه می‌کرد و قرار بود از میان این ۶ داور، سه نفر از جمله سالیما موکانسانگا از رواندا، یوشیمی یاماشیتا از ژاپن و استفانی فراپار فرانسوی که برای نخستین‌بار در مسابقات جام جهانی حضور دارند به‌ عنوان داور وسط قضاوت دیدارها را بر عهده بگیرند.

 

نوزا بک برزیلی، کارین دیاز مدینا از مکزیک و کاترین نیس‌بیت آمریکایی هم سه داور زن دیگر بودند که قرار بود به همراه ۶۶ کمک‌داور دیگر در امر قضاوت دیدارهای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر داوران وسط را همراهی کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.