;

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی: فعالیت ۳۱۲ شرکت دانش بنیان در استان

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی گفت: ۳۱۲ شرکت دانش بنیان در استان فعال هستند که حدود ۳۰ درصد این واحدها در پارک‌های علم و فناوری استان مستقرند.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس، سعید جعفری راد عصر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ۳۱۲ شرکت دانش بنیان در استان فعال هستند که حدود ۳۰ درصد این واحدها در پارک‌های علم و فناوری استان مستقرند و محصولات خود اعم از ماشین آلات، کنتور هوشمند، قیر رنگی و قطعات خودرو را به کشورهای مختلف صادر می‌کنند.

 

وی با اشاره به افزایش ۲ برابری ردیف بودجه پارک علم و فناوری استان در سال ۱۴۰۲ بیان کرد: امسال بودجه این مجموعه با ۱۰۰ درصد رشد، ۷۲۰ میلیارد ریال تعیین شد که موفقیت بزرگی بود.

جعفری راد گفت: ۵۰۰ میلیارد ریال برای راه دسترسی آزاد راه تبریز سهند به مجتمع عصر انقلاب تامین شده است که ۱۸۰ میلیارد ریال آن از محل مصوبات سفر رئیس جمهور، ۱۰۰ میلیارد ریال از محل برنامه و بودجه و مابقی از محل اعتبارات معاونت عمرانی استانداری تامین شده است.

وی خاطرنشان کرد: پیمانکار در حال اجرای پروژه است و در صورت مساعد بودن هوا، این مسیر دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.

 

رئیس پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه پیگیر تحقق مصوبات سفر اول رئیس جمهور به استان در حوزه فناوری هستیم و در جریان سفر رئیس جمهور به استان چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای اکوسیستم فناوری استان مصوب شد که تاکنون ۱۰ درصد آن محقق شده است.

وی بیان کرد: ایجاد پردیس مشترک و برگزاری نمایشگاه و جشنواره صنایع مس از جمله برنامه‌های در دست اقدام است.

رئیس پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی به فعالیت این پارک در حوزه هوش مصنوعی نیز اشاره کرد و گفت: ۱۵ شرکت به طور مستقیم در این حوزه فعال هستند و ما به عنوان پارک، زمینه و زیرساخت فعالیت این شرکت ها را فراهم می کنیم.

جعفری راد با بیان اینکه سهم شرکت‌های دانش بنیان در تولید ناخالص داخلی استان کمتر از یک درصد است گفت: البته در تمام کشور وضعیت مشابه بوده و ما تلاش می کنیم این سهم را افزایش دهیم.

وی همچنین به برگزاری نمایشگاه رینوتکس در تبریز اشاره کرد و گفت: دعوت نامه‌هایی به پارک‌های استان‌های گیلان، گلستان، سمنان و هرمزگان ارسال شده و غرفه‌ها با ۴۰ درصد تخفیف در اختیار این پارک‌ها قرار خواهد گرفت.

رئیس پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی در عین حال گفت: پارک علم و فناوری استان بیشتر در حوزه سیاست‌گذاری در این نمایشگاه فعالیت دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.