رایگان شدن حلزون شنوایی برای کودکان زیر ۴ سال از افتخارات نظام سلامت است

عضو کمیسیون کشوری کاشت حلزون گفت: اقدام وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی در رایگان کردن هزینه پروتز حلزون شنوایی برای کودکان زیر چهار سال، گامی ارزشمند و از افتخارات نظام سلامت است.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس؛ سید بصیر هاشمی روز سه شنبه در گفت و گویی اشاره به انجام عمل کاشت حلزون شنوایی برای کودکان زیر چهار سال به شکل رایگان در کشور افزود: این اقدام بیانگر اهمیت و جایگاه کاشت حلزون شنوایی در سن و زمان مناسب و نتایج بسیار موثر آن است.

دبیر هیأت ممتحنه دانشنامه تخصصی رشته گوش، گلو، بینی و جراحی سر و گردن ادامه داد: با اجرای طرح انجام رایگان کاشت حلزون شنوایی برای کودکان زیر چهارسال، خانواده کودکان ناشنوا می توانند با پرداخت مبلغ اندکی که آن نیز عمدتا از طریق خیرین و بهزیستی تامین می‌شود، این کار را برای کودک خود انجام دهند چرا که علاوه بر گران بودن پروتز کاشت حلزون، هزینه‌های بیمارستانی، جراحی و توانبخشی نیز بالاست.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار داشت: بر این اساس قرار شده که تمام پروتزهای مورد نیاز مربوط به پرونده‌های سال ۱۴۰۰ تامین و در اختیار مراکز ۱۵ گانه کشور که شیراز یکی از بزرگترین آنهاست قرار گیرد تا همه بیمارانی که پارسال تشکیل پرونده داده بودند تحت عمل جراحی قرار گیرند.

رئیس مرکز کاشت حلزون استان فارس گفت: نیاز مرکز کاشت حلزون شیراز با توجه به اینکه جنوب کشور را پوشش می‌دهد حدود ۲۰۰ پروتز در سال است که امیدواریم با تامین پروتزهای مورد نیاز، لیست انتظار به صفر برسد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.