رزمایش جهادگران فاطمی در آذربایجان شرقی آغاز شد

به گزارش آدینه پرس: رزمایش جهادگران فاطمی همزمان با آغاز هفته‌ بسیج سازندگی و با حضور ۲۷۰۰ گروه جهادی استان آغاز شد که این گروه‌های جهادی برای ارائه‌ خدمات مختلف پزشکی، حقوقی، کمک مؤمنانه به‌مدت ۱۰ روز به مناطق روستایی استان اعزام خواهند شد.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی روز شنبه در مراسم آغاز این رزمایش با بیان اینکه بسیج سازندگی به وظیفه خود به خوبی عمل کرد و همان راه دوران جنگ تحمیلی را استمرار بخشید افزود: من در جریان زلزله کرمانشاه از نزدیک فداکاری‌های بسیج سازندگی سپاه را دیدم همچنین در جریان زلزله میانه و سراب نیز بسیج سازندگی سپاه عاشورا نقش آفرینی کرد.

سید محمدعلی آل هاشم اظهار کرد: امروز هم خانه‌هایی به همت بسیج برای مددجویان کمیته امداد احداث شده و در اختیارشان قرار گرفته شده است که برایشان آرامش آورده است و بسیج در بحث سازندگی هم برای توسعه کشور و هم برای محرومیت زدایی تلاش‌های زیادی می کند.

سرتیپ دوم پاسدار اصغر عباسقلیزاده، فرمانده سپاه عاشورا هم در این مراسم اظهار کرد: شجره‌ طیبه‌ بسیج در راستای عمل به فرامین رهبر معظم انقلاب در تمامی صحنه‌ها حاضر بوده و امروز نیز شاهد آغاز رزمایش جهادگران فاطمی همزمان با سراسر کشور در آذربایجان شرقی هستیم.

وی با بیان اینکه این رزمایش به مدت ۱۰ روز برگزار خواهد شد، افزود: بیش از ۲۷۰۰ گروه جهادی در استان در راستای محرومیت‌زدایی و با همکاری دستگاه‌های دولتی و نهادهای انقلابی تا روز ۲۶ اردیبهشت به مردم مناطق محروم و روستایی خدمات ارائه خواهند داد.

وی در تشریح اقدامات انجام شده از سوی بسیج سازندگی سپاه عاشورا گفت: قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان به‌ همراه سازمان بسیج سازندگی سپاه عاشورا و کمک‌های خیّرین و همچنین دولت، از سال ۱۳۹۶ تاکنون اقدامات محرومیت زدایی خود را با اعتباری بالغ بر ۳۶۷ میلیارد تومان ارائه داده است.

سردار عباسقلیزاده با اشاره به ۶۵۶ میلیارد تومان کمک مؤمنانه در قالب بسته‌های معیشتی، احداث خانه، آب رسانی، تهیه‌ جهیزیه، تهیه‌ بسته‌های بهداشتی، طرح شهید سلیمانی، تهیه‌ موبایل و تب‌لت برای دانش آموزان بی‌بضاعت، خاطرنشان کرد: ۱۰۴۶ باب خانه‌ محرومین نیز با اعتبار ۱۲۳ میلیارد تومان و با همراهی سازمان بهزیستی و کمیته‌ امداد احداث شده است.

فرمانده سپاه عاشورا با اشاره به ایجاد اشتغال برای ۱۷ هزار کارجو در راستای عمل به شعار سال در دو سال اخیر، گفت: ایجاد یکهزار و ۱۲۹ صندوق قرض الحسنه با عضویت بیش از ۶۳ هزار نفر یکی دیگر از اقدامات بسیج سازندگی سپاه عاشورا است که تاکنون مبلغ ۵۵ میلیارد تومان از این صندوق‌ها برای ایجاد اشتغال تخصیص داده شده و اکنون نیز با ۱۸ میلیارد تومان موجودی آماده‌ ارائه‌ تسهیلات به افرادی که قصد ایجاد مشاغل خانگی، کارگاه‌های کوچک و متوسط دارند، هستیم.

وی ادامه داد: طرح آب رسانی به مناطق محروم طی قراردادی بین سازمان آب و فاضلاب کشور و سازمان بسیج سازندگی سپاه از اواخر سال قبل آغاز شده است و در قالب این طرح با اعتبار ۲۵۰ میلیارد تومان برای ۱۲۱ روستا در استان، عملیات آب رسانی انجام خواهد شد.

سردار عباسقلیزاده افزود: یکی دیگر از اقدامات سازمان بسیج سازندگی سپاه عاشورا مشارکت در ایجاد مسکن است که در راستای کمک به دولت و هماهنگی‌های انجام شده، عملیات احداث ۳۰۰۰ واحد مسکن ملی در شهر جدید سهند و همچنین ساخت ۳۰۰۰ واحد در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر در استان آغاز شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.