رشد ۲۰۰ درصدي فروشگاه ها و مراكز عرضه آبزيان و توسعه رستورانهاي ويژه آبزيان در آذربایجان شرقی

دکتر مختاری رئیس گروه توسعه بازار آبزیان و مهندس مصدق رئیس گروه بهبود کیفیت آبزیان سازمان شیلات ایران از ظرفیت های مراکز زنده فروشی، رستورانهای ماهی و بازار آبزیان در استان آذربایجان شرقی بازدید کردند .

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس؛ در جریان این بازدید اولين شعبه رستوران تخصصي کته استیک ماهی خوب (تنها دارنده برند منتخب شيلات کشور در زمينه نوآوري در عرضه و طبخ آبزيان) در فودکورت مجتمع تجاري اطلس تبريز شروع به کارکرد.

دکتر مختاری رئیس گروه توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران ضمن بازدید از این مجموعه اظهار کرد: رستوران منتخب ماهي خوب به واسطه تلاشها و خلاقیت های خود، برند منتخب سازمان شيلات ايران را در استان آذربايجان شرقي به خود اختصاص داده است.

مهندس مصدق رئیس گروه بهبود کیفیت آبزیان سازمان شیلات ایران نیز با بيان اينكه آذربايجان شرقي از ظرفيتهاي بسيار خوبي به لحاظ توليد و صادرات در حوزه شيلات، آبزي پروري و فرآورده هاي شيلاتي برخوردار است، افزود: ظرفيت هاي شيلاتي مي تواند اشتغال، توليد و ارزآوري قابل توجهي براي كشور و استان داشته باشد.

هیات شیلاتی پس از بازدیدهای انجام شده در نشست صمیمی مدیریت و کارشناسان شیلات استان حضور یافته و به عنوان مدرس در جلسه آموزشی تخصصی با عنوان ” ایجاد زنجیره ارزش محصولات شیلاتی ” مباحثی را طرح نموده و به سوالات مدعوین پاسخ دادند.

دکتر مختاری در این جلسه به بررسی دیدگاه ها و مباحث در خصوص ایجاد زنجیره ارزش محصولات شیلاتی پرداخت و اعلام نمود: ابهاماتی در بخش های زنجیره ارزش وجود دارد که به صورت شفاف شناسایی نشده است.

وی افزود: تبریز به شهر اولین ها شهرت یافته است و ما انتظار داریم این شهر در نهضت ایجاد زنجیره ارزش محصولات شیلاتی با شتاب بیشتری به فعالیت ادامه دهد .

وی به انواع این حلقه های زنجیره از جمله تامین نهاده ها، تولید کننده، بسته بندی و فرآوری، توزیع و بازار یابی و در نهایت ارتباط با مشتری پرداخت و گفت: حلقه های توزیع و بازاریابی در استان آذربایجان شرقی بسیار قوی عمل نموده ولی در بقیه حلقه ها نقاط ضعفی مشاهده می شود.

وی ضمن اعلام اینکه شبکه سردرگم بازار محصولات شیلاتی در کشور وجود دارد افزود: این شبکه باعث نارضایتی مصرف کننده و ناپایداری صادرات شده و نهایتا نارضایتی تولید کننده را در پی داشته است و در نگاه سیستمی باعث کاهش بهره وری و عدم تعادل عرضه و تقاضا خواهد بود، لذا انتظار می رود کارشناسان آبزی پروری استان جهت تبدیل این شبکه سردر گم به سیستم منظم تلاش نمایند .

دکتر مختاری افزود: امروزه در دنیا راهکار منظم سازی تولید تا مصرف از طریق زنجیره ارزش بوده و در حوزه شیلات هم با شکل گیری آبزی پروری قراردادی زنجیره های ارزش شکل گرفته وگسترش می یابند .

وی اظهارکرد: طبق اعلام سازمان اقتصادی اتحادیه اروپا ۷۰درصد صادرات محصولات کشاورزی در دنیا از طریق زنجیره ها توسعه پیدا کرده است و علاوه بر ایجاد زنجیره ارزش و زنجیره عرضه ایجاد خوشه های صنعتی می تواند راه گشا باشد .

وی ادامه داد: تولید کنندگان ایرانی صادرات محور نیستند و فقط مازاد مصرف را صادر می کنند این درحالی است که با شکل گیری زنجیره ها باعث ایجاد شفافیت و تقسیم تولید و سود به همه حلقه ها خواهد شد و همه ملزم به رعایت استانداردهای لازم هستند و همه در سود و ضرر باهم مشارکت می نمایند در این حالت تامین مالی زنجیره توسط حلقه پشتیبان (شرکت هلدینگ) انجام می شود که این حلقه پشتیبان می تواند یک سرمایه گذار خصوصی ، بورس ، بانک و.. باشند در این راستا مدیریت شیلات استان می تواند مجوزهای فعالیت را صادر نماید و آیین نامه های داخلی را تهیه و با حلقه های داخل استان یا خارج استانی مشارکت داشته باشد. اتحادیه ها و شرکتهای تعاونی تولید مقابل این روش جدید کسب و کار خواهند بود که انها هم می توانند وارد این حلقه ها شوند و بعضی از شهرستانها در گردشگری فعال هستند که میتوان آنها را به حلقه ها اضافه کرد.

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان ضمن تشکر از حضور دکتر مختاری و مهندس مصدق در استان با اعلام پتانسیل ها و ظرفیت های آبزی پروری و آبزی مصرفی استان ، ایجاد زنجیره ها در خصوص بسته بندی و فرآوری، پرورش ماهیان زینتی، پرورش جلبک و آرتمیا را به عنوان زنجیره های اولیه ارزش محصولات شیلاتی در استان معرفی کرد.

مهندس قاسم جعفروند، وجود برخی نوآوری ها در استان را نشانه حرکت به سمت ارتقاي سلامت جامعه دانست و افزود: در مورد مصرف آبزيان در استان در سال ۱۳۵۷ در سبد خانوار هيچ جايگاهي براي آن تعريف نشده بود بطوري كه در اين سال مصرف سرانه آبزيان استان به سختي به ۱۰۰ گرم در سال مي رسيد امروزه پس از چهار دهه اين ميزان به ۷٫۸ گرم رسيده و جايگاه خوبي را در سبد خانوارهاي استان براي خود اختصاص مي دهد.

وي با بيان اينکه اين موفقيت از يك طرف وابسته به فعاليتهاي ترويجي و آگاه سازي جامعه بوده و از طرف ديگر رشد ۲۰۰ درصدي فروشگاه ها و مراكز عرضه آبزيان، توسعه رستورانهاي ويژه آبزيان به ۲۵ مورد در شهرستانهاي تبريز، ميانه، جلفا، مراغه، اهر، مرند، شبستر، بستان آباد و سراب و بیش از ۱۰۰ مورد مراکز غذاخوري با پخت ماهي و ايجاد كارخانجات و واحد هاي فراوري به ظرفيت ۵۰۰۰ تن در سال در چهار دهه گذشته از عوامل توسعه آبزي مصرفي در استان بوده است.

جعفروند از توسعه رستورانها با غذاي آبزيان در استان خبر داد و ادامه داد: به منظور تبليغ استفاده عمومي مردم از آبزيان تاکنون بیش از ۱۰ واحد رستوران که انحصاراً به طبخ آبزيان مي پردازند در سطح شهر تبريز راه اندازي شده است .

وي افزود: درصدد هستيم اين رستورانها را در سطح استان و در مناطق گردشگری راه اندازي نماييم و بدين طريق فرهنگ استفاده از آبزيان در جامعه باب شود.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد با تلاش و پشتکار کارشناسان و مسئولان شهرستانی و استانی، استان آذربایجان شرقی این توانایی را دارد که جزو برترین ها در این زمینه باشد .

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.