رهبر معظم انقلاب چراغ شعر و شاعری را پرنور نگه داشته اند

به گزارش آدینه پرس، محمدمهدی اسماعیلی در آیین اختتامیه بیستمین جشنواره سراسری شعر غدیر و شانزدهمین جشنواره آوای انتظار در بناب با بیان اینکه رهبری در قله حکمت و عرفان قرار دارند و شاعری چیره دست هستند، اظهار کرد: بسیاری از اشعار ایشان در دوران جوانی از بین رفته است اما یک دیوان بزرگ از اشعارشان در دسترس علاقمندان است.

 

وی با بیان اینکه در اشعار رهبر معظم انقلاب شعرهای تاثیرگذاری در موضوع انتظار و فرج وجود دارد، خاطرنشان کرد: شعر از بنیادهای فکری فرهنگی برای تجلی اندیشه های بزرگ انسانی است.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه محمد حسین شهریار بر تارک شعر و ادبیات کشور می درخشد، خاطرنشان کرد: آذربایجان شرقی مملو از بزرگان، شعرا و هنرمندان ولایی و آئینی از قرون گذشته تا کنون است .

 

وی با بیان اینکه شعرا بزرگترین مضامین اخلاقی را در قالب شعر ارائه می دهند، اظهارکرد: شاعران بزرگ ایران زمین، همچون سعدی، حافظ ، فردوسی ، صائب تبریزی و شهریار اوج حکمت و معنویت را با شعر آفریدند.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه افتخار ما خادمی مردم است و هیچ شانی به جز سربازی ولایت نداریم، گفت: درخواست نماینده مردم شهرستان بناب در مجلس شورای اسلامی در خصوص ایجاد مجتمع فرهنگی و هنری در شهرستان را پیگیری می کنم.

 

با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برترین های جشنواره سراسری شعر غدیریه و شانزدهمین جشنواره آوای انتظار در بناب معرفی شدند.

در بخش شعر فارسی آسیه رحمانی از تهران، محسن کاویانی از قم ، مهرداد محرابی از تهران ، مرتضی جلیلیان از مشهد ، فاطمه سلیمان پور از قم توسط هیات داوران به عنوان رتبه های اول تا پنجم جشنواره سراسری شعر غدیریه بناب معرفی شدند.

– در بخش شعر ترکی از تبریز بلال کمالی، از زنجان امیر رسولی، از بناب ناصر عباس زاده، از زنجان سیدضیا موسوی و از مرند علی فخری اول تا پنجم شدند.

– در بخش داستانک رده سنی بزرگسالان: از خوزستان فرخنده صالحی، از مشهد فاطمه حلیمیان و از زنجان کاظم رستمی به عنوان برگزیده های اول تا سوم معرفی شدند.

-در رده سنی زیر ۱۳ سال: نسترن رضاییان جایزه ویژه داوران از بناب را به دست آورد و هانیه فروغی نفر اول، آیدا آقا محمدی نفر دوم و الینا مهدی قلی خانی نفر سوم همگی از شهرستان بناب توسط هیات داوران انتخاب شدند.

نتایج جشنواره های موسیقی آوای بناب نیز به این ترتیب اعلام شد:

رتبه اول موسیقی گروهی به طور مشترک گروه موسیقی دومان از ملکان و زخم از بناب رسید.

گروه موسیقی همدلان و گروه موسیقی پژواک هر دو از شهرستان بناب دوم شدند و گروه موسیقی سها و گروه موسیقی طلوع به صورت مشترک از بناب سوم شدند.

گروه های موسیقی عاشیق و کودکان نیز از بناب شایسته تقدیر شدند.

این جشنواره با شرکت های گروه های موسیقی از شهرستان‌های بناب، ملکان، مراغه و میاندوآب با شرکت و سخنرانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار آذربایجان شرقی به صورت منطقه ای برگزار شد.

بیستمین جشنواره شعر غدیریه به صورت سراسری برگزار و ۵۰۰ اثر در بخش شعر فارسی از تمام استان های کشور و ۲۰۰ اثر در بخش داستانک از ۱۸ استان کشور شرکت داشتند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از این در ماه های گذشته در آیین اختتامیه نخستین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان باغچه بان در شهرستان مرند و آیین اختتامیه جشنواره ملی تئاتر کوتاه ارسباران در آذربایجان شرقی حضور یافته بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.