رژیم صهیونیستی با آتش‌بس در غزه موافقت کرد

به گزارش آدینه پرس، منابع خبری از موافقت شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (با حضور نتانیاهو) با آتش‌بس در غزه خبر می‌دهند. این رژیم تصمیم خود را به اطلاع دولت مصر رسانده است.

 

شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی نیز مدعی شده است که طبق توافق مقامات این رژیم با هیأت مصری، آتش‌بس از ساعت دو بامداد روز جمعه آغاز می‌شود. مقامات صهیونیستی به وبسایت «واللا» نیز گفته‌اند که مذاکرات از طریق دو کانال یکی با هیأت مصری و دیگری با «تور وینسلند» نماینده سازمان ملل در امور صلح در غرب آسیا پیش می‌رود.

 

وبگاه رادیو اسرائیل نیز نوشت که آتش‌بس یکجانبه از فردا (جمعه) آغاز می‌شود، اما با این حال رژیم صهیونیستی به هدف قرار دادن رهبران و فرماندهان حماس در رأس آن‌ها «محمد الضیف» فرمانده گروه «کتائب عزالدین قسام» ادامه خواهد داد.

 

طبق گفته این وبسایت خبری، ارتش صهیونیستی همچنین به هرگونه شلیک موشک یا پرواز بالن‌های آتش‌زا واکنش نشان خواهد داد.

همزمان روزنامه وال استریات ژورنال نیز به نقل از مقامات آمریکایی نوشت که مسئولان مصری در مذاکره با رهبران حماس پیش‌روی داشته‌اند و پیشنهاداتی به «اسماعیل هنیه» داده‌اند که به توقف درگیری‌ها کمک می‌کند. طبق ادعای این روزنامه، خطوط اصلی و مفاد آتش‌بس مشخص شده و مذاکره‌کنندگان در حال بحث بر روی زمان آغاز اجرای آن هستند و به احتمال قوی آتش‌بس از فردا (جمعه) اجرایی شود.

 

در همین حال رژیم صهیونیستی از بیم شلیک گسترده موشک از سمت غزه به سوی تل آویو، پیش از آغاز آتش‌بس، تمامی پروازهای فرودگاه «بن گوریون» را لغو و آن‌ها را به فرودگاه «رامون» در جنوب سرزمین اشغالی منتقل کرده‌ است.

 

شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی نیز ساعاتی پیش گفت که ارتش این رژیم قرار است امشب به شدت مناطق مختلف غزه را آماج حملات هوایی و توپخانه‌ای قرار دهد تا پس از آن آتش‌بس اعلام شود. صهیونیست‌ها تصمیم دارند تا پیش از اعلام توقف درگیری‌ها، تا می‌توانند زیر ساخت‌های غزه و مواضع مقاومت را بمباران کنند.

 

با این حال «مشیر المصری» یکی از مقامات ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) به شبکه المیادین گفته است که هرگونه آتش‌بس رژیم صهیونیستی اعلام شکست و فرار از میدان در برابر حماسه پیروزی است که مقاومت خلق کرده است.

 

«محمد الهندی» عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین و مسئول دایره سیاسی این جنبش نیز گفته است که سلاح مقاومت در غزه سلاح همه ملت فلسطین است و اگر آتش‌بس برقرار شود، این تازه آغاز راه است و همه ساکنان اسرائیل در پناهگاه‌ها هستند و اعلام آتش‌بس شامل توقف حملات اسرائیل علیه قدس و محله الشیخ جراح خواهد شد.

 

سخن از برقراری آتش‌بس در شرایطی گفته می‌شود که یورش گسترده رژیم صهیونیستی به غزه امروز یازده روزه شد و وزارت بهداشت نوار غزه شمار شهدای این منطقه از ابتدای آغاز حملات رژیم صهیونیستی تاکنون را ۲۲۷ نفر از جمله ۶۴ کودک و ۳۸ زن و شمار زخمی‌ها را ۱۶۳۰ نفر اعلام کرده است.

 

انتهای پیام/

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.