رییسی: تعداد زائران ایرانی در مراسم اربعین افزایش می‌یابد

به گزارش آدینه پرس، آیت الله سید ابراهیم رییسی روز یکشنبه پس از نشست مشترک با مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق در جمع خبرنگاران گفت: مناسبات جمهوری اسلامی ایران و کشور دوست و برادرمان عراق در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بسیار خوب است اما به نظر ما این مناسبات می‌تواند بیشتر توسعه یابد.

 

وی از اراده دو کشور برای توسعه مناسبات دوجانبه خبر داد و گفت: ادامه داد: امروز ارتباط ما با عراق فقط یک ارتباط دو کشور همسایه نیست بلکه اعتقاد در باورها، قلب‌ها و ارتباط عمیق دو کشور، دو ملت و دو دولت با یکدیگر است و معتقدیم این مناسبات می‌تواند در حوزه‌های مختلف توسعه پیدا کند.

 

رییس‌جمهوری با بیان اینکه روابط ایران و عراق تنها به دو کشور ختم نمی‌شود، اظهار کرد: نقش آفرینی دو کشور در منطقه، جهان و ارتباطات بین‌المللی هم می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

 

وی اضافه کرد: آنچه در نشست‌های تخصصی بین وزیران دو کشور و نشست بین من و نخست وزیر مطرح شد، همه در جهت توسعه مناسبات است و تصمیماتی گرفته شد که امیدواریم هرچه سریعتر به اجرا در بیاید.

 

رییس دولت سیزدهم خاطرنشان کرد: آقای الکاظمی از لغو روادید بین دو کشور خبر داد که این خبرخوبی بود. اراده ایران و عراق توسعه کریدور ریلی و ارتباط شلمچه با بصره است که با دستور ایشان قرار است به سرعت انجام شود و این موضوع با پیگیری وزیران مربوطه در ایران و عراق به سرعت دنبال می‌شود.

 

وی روابط مالی و پولی بین دو کشور را از دیگر محورهای رایزنی‌های خود با الکاظمی ذکر کرد و گفت: قرار است پس از پیگیری‌های انجام شده این موضوع دنبال شود.

 

رییس جمهوری اضافه کرد: نکته دیگر اینکه در آستانه اربعین حسینی هستیم و وضعیت کرونایی نه‌تنها برای دو کشور بلکه برای کل جهان است.

 

رییسی با مهم توصیف کردن حفظ و صیانت از زائران گفت: این مساله محدودیتی در عراق ایجاد کرد در عین حال آقای نخست وزیر با توجه به اینکه عاشقان اباعبدالله بتوانند از این زیارت استفاده کنند و عده داد تعداد زائران را تا میزانی که امکان دارد، افزایش یابد.

 

رییس دولت سیزدهم تصریح کرد: برغم میل دشمنان، روابط ایران و عراق در همه زمینه‌ها توسعه خواهد یافت.

 

وی در پایان بار دیگر به نخست وزیر و وزیران و هیات عالی‌رتبه عراقی خوش آمد گفت

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.