رییسی: حرف حق را می‌شنویم/ زیربار اغتشاش نمی‌رویم

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس: سیدابراهیم رئیسی در بازگشت به کشور در فرودگاه مهرآباد با حضور در جمع دانشجویان و وکلایی که به استقبال وی آمده بودند، اظهار کرد: ملت بزرگ ایران راه خود را دارد با رهبری پیامبرگونه رهبری معظم انقلاب اسلامی طی می‌کند.

 

وی افزود: می‌خواهند سوار شوند بر یک موجی و ایجاد بلوا و اغتشاش کنند. خیال می‌کنند با این نوع حرکت‌ها می‌توانند ملت را متوقف کنند.

 

رئیسی یادآور شد: امروز ملت منسجم است و همه پشت سر رهبری قراردارند و بنده هم خدمتگزار این مردم هستم پس در هیچ عرصه‌ای و تحت هیچ شرایطی اجازه نمی‌دهیم امنیت و آرامش مردم به مخاطره بیفتد.

 

رئیس‌جمهور کشورمان با بیان اینکه دشمنان تلاش کردند صدای ملت ایران شنیده نشود، گفت: صدای ملت ایران صدای مظلومیت شهدایی مثل حاج قاسم بود و در این زمینه دشمنان در برنامه‌ریزی برای شنیده نشدن صدای مردم موفق نبودند.

 

رئیسی مجمع عمومی سازمان ملل را فرصتی برای بیان دیدگاه‌ها و تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: دشمنان و معاندان تلاش بسیاری کردند که صدای ملت ایران در آنجا شنیده نشود اما برآوردهای رسانه ای بیانگر آن است که دشمنان حقیقتاً ناکام ماندند.

رئیس جمهور گفت: صدای ملت ایران صدای اقتدار و مظلومیت شهدای بزرگ انقلاب اسلامی مثل حاج قاسم سلیمانی، صدای ضرورت رفع تحریم های ظالمانه، صدای تعامل با تمامی کشورهای جهان اعم از شرق و غرب بود.

رئیسی افزود: اجتناب از یکجانبه گرایی و اعتراض به استانداردهای دوگانه و چندگانه غرب در موضوعاتی مثل تروریسم، حقوق بشر و مسائل هسته ای از مباحثی بود که در مجمع عمومی سازمان ملل مطرح شد.

رئیس جمهور گفت: حضور در مجمع عمومی سازمان ملل، همچنین زمینه ای را برای بیان مظلومیت ملت فلسطین و ملت های دیگر که امروز تحت ظلم و ستم قرار دارند فراهم کرد.

وی با بیان اینکه دشمنان برای شنیده نشدن صدای ملت ایران در خارج از کشور ناکام ماندند افزود: ملت عزیز ما در درون کشور هم دشمنان را ناکام گذاشتند به طوری که امروز جلوه زیبایی از حضور مردم را در همه کشور شاهد بودیم.

رئیس جمهور گفت: حضور امروز مردم جلوه اقتدار و عزت جمهوری اسلامی است.

وی افزود: این همان صدایی است که بنده به عنوان خدمتگزار ملت تلاش کردم بتوانم آن را بیان کنم.

رئیس جمهور گفت: این همان عظمتی است که ملت بزرگ ایران آفریدند و اقتداری است که شهدای بزرگوارمان خلق کردند.

رئیسی به دیدارهای خود با سران کشورهای آسیایی، اروپایی، امریکای لاتین و آفریقایی اشاره کرد و افزود: در این دیدارها توسعه روابط دو جانبه و مسائل منطقه ای و بین المللی مطرح شد.

رئیس جمهور ضرورت همکاری جمهوری اسلامی ایران با این کشورها، ارتقاء روابط تجاری و اقتصادی را از محورهای گفتگوهای خود با سران کشورهای مختلف اعلام کرد.

رئیسی تصریح کرد : امروز رغبت کار اقتصادی و تجاری با جمهوری اسلامی بالاست .

همچنین رئیس جمهور به دیدار خود با دبیرکل سازمان ملل هم اشاره کرد و گفت: آقای گوترش هم به نقش، جایگاه و ظرفیت بالای جمهوری اسلامی ایران در حل مسایل منطقه اذعان داشت .

 

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.