;

ساخت کالسکه هوشمندی که به صورت خودران حرکت می کند !

کودک را می توان خارج از تختخواب و در هوای آزاد خوابانید و یا برای مسافت های دور، او را در اتومبیل قرار داد. ولی بسیاری از والدین به پیاده روی علاقه داشته و دلشان می خواهد نوزادشان را نیز همراه خود ببرند. یکی از وسایلی که خانواده ها برای اینکار از آن استفاده می کنند “کالسکه مخصوص کودکان ” می باشد چرا که استفاده از این وسیله کار حمل و نقل را تا حدی آسان می‌کند. در ضمن کالسکه اجازه می‌دهد، والدین در کنار کودکانشان وقتتشان را به خوبی بگذرانند. اما حمل و نقل این وسایل در مسافت های طولانی و به ویژه در سربالایی ها می تواند خسته کننده باشد و والدین را به دردسر بیندازد. برای رفع این مشکل، به تازگی نوعی کالسکه هوشمند ساخته شده است که علاوه بر خودران بودن می تواند امکانات فراوانی را در اختیار والدین قرار دهد.

این کالسکه هوشمند، “Smartbe” نام دارد و با کمک موتورهای الکتریکی که برای آن طراحی شده، می تواند بدون نیاز به کمک فیزیکی و به صورت خودران و اتوماتیک حرکت کند . جالب است که بدانید این کالسکه هوشمند به لطف این موتورهای قدرتمند به راحتی در سربالایی و سرپایینی بدون اینکه کنترل خود را از دست بدهد حرکت می‌کند. از طرف دیگر در حین خرید نیز‌ می‌توان بسته‌های خریداری شده را در کالسکه گذاشته و علاوه بر حمل کودکان، برای جابه جایی بسته های کوچک نیز از آن استفاده کرد.

کالسکه “Smartbe” ، همچنین به کمک سنسورهای هوشمندی که برای آن تعبیه شده است حرکت افراد را تشخیص می دهد؛ به این ترتیب اگر والدین به جلو حرکت کنند کالسکه نیز به جلو حرکت می‌‌کند و اگر به عقب حرکت کنند کالسکه نیز حرکت آنها را شناسایی کرده و به عقب با حفظ فاصله مناسب حرکت می‌کند.

این کالسکه هوشمند، در کنار ویژگی خودران بودن، به امکانات دیگری نیز مجهز است که از طریق گوشی های هوشمند قابل استفاده می باشد که از جمله این امکانات می توان به کنترل دمای هوای کالسکه، گرم‌کن الکتریکی شیشه شیر کودک، اسپیکر بی‌سیم و سنسور ضد سرقت نام برد که بوسیله اپلیکیشن هوشمند نصب شده بر روی گوشی قابل کنترل است. این کالسکه همچنین به دوربین نیز مجهز است و این امکان را برای والدین فراهم می کند که از نوزادان خود از راه دور مراقبت نمایند.

به گفته محققین سازنده این کالسکه، ، “Smartbe” توانسته تمامی استاندارد‌های امنیتی آمریکا و اروپا را کسب کند تا والدین هیچ نگرانی در خصوص فرزند دلبندشان نداشته باشند. لازم به ذکر است که این کالسکه در دو مدل هوشمند و غیر هوشمند ساخته می‌شود، مدل غیر هوشمند این محصول قیمتی حدود ۳۹۹ تا ۱۰۹۹ دلار خواهد داشت در حالی که مدل هوشمند این کالسکه با قیمت گزاف ۲۷۵۰ دلار روانه بازار می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.